Utorok 23. júl 2019 Oľga  22 °C
Kultúra

Novomestské kultúrne leto na Kuchajde odštartuje pestrým programom a ohňostrojom

S prípravou areálu na letnú sezónu začala mestská časť už v apríli každoročným predsezónnym čistením dna jazera od nebezpečného odpadu.

Ilustračný obrázok k článku Novomestské kultúrne leto na Kuchajde odštartuje pestrým programom a ohňostrojom
7
Galéria

V areáli prírodného kúpaliska Kuchajda v Novom Meste sa v sobotu (22. 6.) začne tohtoročné kultúrne leto. „Naším zámerom je pritiahnuť na Kuchajdu celú rodinu, aby si tu každý našiel niečo zaujímavé. Tomu zodpovedá aj skladba otvorenia kultúrneho leta,“ priblížil novomestský starosta Rudolf Kusý.

Súťaže aj koncerty

Dopoludnie bude od 10:00 hod. vyhradené na súťaže, zábavné stanovištia a atrakcie pre deti. Popoludniu bude dominovať hudba pre všetky vekové kategórie. Odštartuje ho o 15:00 hod. vystúpenie talentovaných detí z novomestských základných škôl, ktoré vystriedajú skladby z animovaných rozprávok v podaní muzikálových spevákov.

Následne bude pódium patriť piesňam kapely Elán v podaní skupiny Pavúci, speváčke Sime, kapele Vidiek a speváčke Jane Kirschner. Chýbať nebudú ani ohňová šou, zapálenie vatry s country kapelou, tombola a na záver ohňostroj.

Kúpanie a letné kino

S prípravou areálu na letnú sezónu začala mestská časť už v apríli, vrátane každoročného predsezónneho čistenia dna jazera od nebezpečného odpadu. Správca, miestny EKO – podnik VPS, vyčíslil náklady na prípravu areálu na letnú sezónu na viac ako 16.800 eur.

„Počas letnej sezóny budú návštevníkom, ktorí prídu na Kuchajdu za rekreáciou, k dispozícii služby plavčíka/vodnej záchrannej služby, plážové prezliekarne, sprchy, plážové ležadlá,“ doplnil Kusý.

Areál zároveň ponúka viaceré športové možnosti, napríklad ihriská na futbal, basketbal, plážový volejbal, stolnotenisové stoly či fitnes zariadenia. Počas podvečerov nebudú chýbať ani letná joga a fitnes. Dvakrát do týždňa bude patriť amfiteáter letnému kinu.

jazero Kuchajda
7
Galéria

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR