Ľubomír Hudačko Rôzne

Nové vozidlo, vyšší komfort cestujúcich: Hromadná doprava v Bratislave privítala kolegu s kĺbmi

Vozový park Dopravného podniku Bratislava rozšíril nový dlhý kĺbový trolejbus Škoda 31 Tr SOR. Po povinnom odskúšaní a zácviku vodičov bude nasadený na najvyťaženejšie linky. Trolejbus odvezie až 156 cestujúcich, je v ňom 50 miest na sedenie.

Ilustračný obrázok k článku Nové vozidlo, vyšší komfort cestujúcich: Hromadná doprava v Bratislave privítala kolegu s kĺbmi
Zdroj: TASR

Ako uviedol generálny riaditeľ DPB Ľubomír Belfi, vozidlo už absolvuje povinnú tlakovú a technicko-bezpečnostnú skúšku. V piatok ho DPB protokolárne prevezme od dodávateľa, spoločnosti Škoda Electric.

„Trolejbus je nízkopodlažný a disponuje širšími uličkami medzi sedadlami. Nástup a výstup cestujúcich uľahčí aj tzv. kneeling, keď sa trolejbus dokáže nakloniť až k hrane chodníka,“ priblížil Belfi. Vozidlo je vybavené klimatizáciou, vonkajším kamerovým systémom a vyklápacou plošinou pre vozičkárov. Rovnako ako u nových krátkych vozidiel, ktoré má DPB k dispozícii, aj dlhý kĺbový trolejbus je vybavený systémom automatického počítania cestujúcich. „Pre nás to bude znamenať veľkú výhodu, lebo budeme disponovať exaktnými údajmi, na základe ktorých budeme môcť nasadzovať vozidlá podľa vyťaženosti jednotlivých liniek,“ povedal Belfi.

V nasledujúcich mesiacoch by sa mali na cestách objaviť ďalšie trolejbusy, v júli by ich malo byť približne desať. Súčasťou vozového parku DPB by do konca roku 2015 malo byť celkovo 120 nových trolejbusov.

foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM