han Rôzne

Nová škôlka v Petržalke má fungovať od septembra: Bude PRVOU svojho druhu!

Snahou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR je, aby materská škola (MŠ) na Černyševského ulici v bratislavskej Petržalke začala fungovať a spustila prevádzku od septembra.

Ilustračný obrázok k článku Nová škôlka v Petržalke má fungovať od septembra: Bude PRVOU svojho druhu!
Zdroj: TASR

Pre TASR to potvrdili z odboru komunikácie a marketingu rezortu školstva.

„Materská škola na Černyševského ulici v Bratislave by mala byť prvou, v rámci ktorej bude ukončená realizácia z prostriedkov Plánu obnovy a odolnosti SR. V súčasnosti sa vyrába nábytok s cieľom zabezpečenia jej vnútorného vybavenia,“ spresnil rezort školstva.

Škôlka má pomôcť s chýbajúcimi kapacitami v hlavnom meste, respektíve v jednej z jeho mestských častí. „Nie je a nikdy nebolo zámerom, aby bola určená výhradne pre deti zamestnancov rezortu školstva,“ informovalo MŠVVaŠ.

V materskej škole majú fungovať štyri triedy, vďaka čomu vznikne 76 nových miest. „Kto a za akých podmienok bude materskú školu prevádzkovať, sa v súčasnosti rieši,“ spresnil rezort školstva, ktorý stojí za vybudovaním materskej školy.

Celkový rozpočet na vybudovanie materskej školy je vo výške 1.309.080 eur s DPH. Investícia sa realizuje v rámci budovania kapacít materských škôl z Plánu obnovy a odolnosti SR.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Môže vás zaujímať:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM