Aktualizované Krimi Správy

MASÍVNY požiar v Rovinke stále nie je lokalizovaný: Zranilo sa osem hasičov!

V obci na západe Slovenska hasiči už hodiny bojujú s veľkým požiarom. Niekoľkí z nich sa pri práci zranili.

Ilustračný obrázok k článku MASÍVNY požiar v Rovinke stále nie je lokalizovaný: Zranilo sa osem hasičov!
10
Galéria
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Rozsiahly požiar v Rovinke v okrese Senec zatiaľ nie je lokalizovaný. Predpokladá sa, že sa tak stane v najbližších hodinách. K samotnej likvidácii požiaru by mohlo dôjsť v noci alebo v piatok (23. 6.) nadránom. Na brífingu o tom informoval prezident Hasičského a záchranného zboru Pavol Mikulášek s tým, že pri zásahu sa doteraz ľahko zranilo osem hasičov.

Oheň stále neskrotili

V areáli firmy na Majerskej ulici začalo ráno horieť v sklade s polyetylénom a paletami. Požiar sa podľa hasičov rozšíril aj do ďalších okolitých skladov či haly. Okolité budovy ochladzujú. Aktuálne by sa tak oheň šíriť už ďalej nemal.

„Nemáme ešte lokalizovaný požiar,“ uviedol Mikulášek s tým, že ak sa to hasičom podarí, budú odstraňovať zdevastované konštrukcie a postupovať k lokálnym ohniskám. Likvidáciu požiaru predpokladá v nočných hodinách alebo nadránom. „Aktuálne sú však také podmienky, aby sa požiar nešíril ďalej,“ poznamenal.

Zatvárajte okná

Pri požiari sa podľa jeho slov nateraz ľahko zranilo osem hasičov. Celkovo tam zasahuje vyše 180 profesionálnych a dobrovoľných hasičov so 66 kusmi hasičskej techniky. Hasiči spolupracujú s políciou i pracovníkmi Kontrolného chemického laboratória civilnej ochrany v Nitre, ktorí merajú kvalitu ovzdušia v okolí.

Na základe nameraných hodnôt evakuovali len zasiahnutý areál, obyvatelia v okolí ohrození nie sú. V prípade potreby je pripravený evakuačný autobus.

„Kontrolné chemické laboratórium civilnej ochrany v Nitre vykonalo merania v okolitých lokalitách vrátane miesta požiaru. Na základe meraní neboli zistené zvýšené koncentrácie nebezpečných látok v ovzduší,“ priblížila hovorkyňa Prezídia HaZZ Katarína Križanová.

V sklade podľa jej slov horí 700 ton plastov a 1500 drevených paliet.

Predpokladá, že hasiči budú na mieste zasahovať až do piatkového rána.

Pre rozsiahly požiar a hustý čierny dym z neho obec Rovinka, ako aj okolité obce a bratislavské mestské časti odporučili obyvateľom pozatvárať si okná a obmedziť pohyb vonku.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zostaňte v obraze. Ďalšie aktuálne správy:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM