han Rôzne

Nočná Bratislava prišla o PRIMÁTORA: Kto teraz POKRYJE jeho povinnosti?

Agendu nočného primátora Bratislavy dočasne pokryje mestská polícia a kancelária primátora. Martin Královič, ktorý túto funkciu doteraz zastával, sa totiž stal novým štátnym tajomníkom ministerstva vnútra.

Ilustračný obrázok k článku Nočná Bratislava prišla o PRIMÁTORA: Kto teraz POKRYJE jeho povinnosti?
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Hlavné mesto avizuje preto jeho uvoľnenie z postu nočného primátora. Pre TASR to uviedol hovorca Bratislavy Peter Bubla.

Uvoľnenie zamestnanca na výkon verejnej funkcie upravuje Zákonník práce. V zmysle neho ho uvoľní zamestnávateľ dlhodobo na výkon verejnej funkcie a na výkon odborovej funkcie. Náhrada mzdy od zamestnávateľa, u ktorého je v pracovnom pomere, mu nepatrí.

„V zmysle uvedeného ustanovenia postupujeme aj v prípade uvoľnenia Martina Královiča z funkcie nočného primátora,“ poznamenal Bubla.

Čo má za úlohu?

Úlohou nočného primátora je riešiť a koordinovať nočný život v hlavnom meste. Taktiež zlaďovať potreby a požiadavky rezidentov, návštevníkov (domácich i turistov), bezpečnostných zložiek i prevádzkovateľov podnikov a ich personálu. Rieši aj rozvoj bratislavskej mestskej polície, ktorá je podľa magistrátu kľúčovým aktérom v nočnom živote rovnako ako v agende bezpečnosti mesta.

Královič nastúpil ako poradca primátora pre bezpečnosť v polovici októbra 2020.

KLIKNITE aj na tieto články:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM