Marek Pindeš Hokej

Nitra na Slovane body neuchmatla

Hokejová Slovnaft extraliga pokračovala stretnutiami 50. kola.

Slovan Bratislava – HC K Cero Nitra 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) Góly: 8. J. Kováčik (Kuľha, Vaic), 31. Hujsa (Demel, J. Kováčik) – 35. T. Chrenko (S. Saliji, H. Ručkay) Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík – Stano, Brath, 2750 divákov

Slovan: Konrád – J. Kováčik, Bohunický, Tesařík, Sersen, S. Hudec, Turunen, Tulupov, Štajnoch – Kuľha, Hujsa, Demel – Lažo, Lipiansky, Vaic – Róbert Huna, A. Nedorost, Richard Huna – D. Skokan, L. Hudáček, M. Bakoš

Nitra: Lakosil – Rais, Špelda, Širokovs, Jass, Ďurkech, König, M. Novák – S. Saliji, T. Chrenko, H. Ručkay – M. Slovák, M. Kováčik, Čaládi – Gráčik, M. Štefanka, Kmeč – Šinkovič, Ľ. Dobrý, Uhnák

Súboj Slovana a Nitry mal opatrný úvod, keďže sa ani jeden z tímov nepúšťal do veľkého útočenia. Skóre napokon otvorili domáci hráči v 8. minúte, keď pri početnej výhode o dvoch hráčov presne namieril Jozef Kováčik. To bolo však na dlhé minúty všetko. Nitrania sa takmer dočkali vyrovnania v 29. minúte. Na Čaládiho zívala počas presilovky prázdna brána Slovana, no nitriansky mladík nedokázal spracovať puk a adekvátne zakončiť. Čo nevyšlo hosťom z pod Zobora, podarilo sa o dve minúty domácim. Hujsa po Demelovej prihrávke zvyšoval na 2:0. Nitrania však zakrátko odpovedali rovnakou mincou. V momente, keď už vylúčený Lažo naskakoval na ľadovú plochu prekonal brankára Konráda Nitran Tomáš Chrenko a znížil na 2:1. V 45. minúte sa zaskvel brankár Konrád, keď zneškodnil Slovákovu príležitosť, ktorý zakončoval únik vo vlastnom oslabení. V závere tretej časti hry mali Slovanisti opäť výhodu presilovej hry, ale všetky strelecké pokusy končili mimo nitrianskej brány. V samotnom závere to Nitra skúšala aj v hre bez brankára, no domáci si už víťazstvo z rúk nepustili.