Aktualizované Rôzne Správy

Pomalé posúvanie sa v KOLÓNACH: Viaceré obce pri Bratislave majú po spustení OBCHVATU problémy

Doprava sa zhoršila v Jarovciach, Rusovciach, ale aj v obciach Chorvátsky Grob a Ivanka pri Dunaji.

Ilustračný obrázok k článku Pomalé posúvanie sa v KOLÓNACH: Viaceré obce pri Bratislave majú po spustení OBCHVATU problémy
4
Galéria
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Jarovce hlásia zhoršenie dopravnej situácie v ich mestskej časti a okolí po tom, čo boli v uplynulých dňoch spustené časti bratislavského nultého obchvatu (diaľnica D4 a rýchlostná cesta R7).

Dlhá kolóna

V pondelok ráno siahala kolóna od Jaroviec až na Panónsku cestu v Petržalke. „Zápcha na niekoľko kilometrov a z Jaroviec sa asi nedá dostať von,“ napísal jeden z vodičov. Starosta Jaroviec Jozef Uhler tvrdí, že doprava sa zhoršila aj v susedných Rusovciach či v obciach Chorvátsky Grob a Ivanka pri Dunaji v okrese Senec.

Primátor Bratislavy Matúš Vallo na sociálnej sieti priznal, že zhoršenie dopravy v niektorých častiach v Bratislave a jej okolí po spustení nových úsekov D4/R7 je problém.

„Rezort dopravy si nechal už minulý rok vypracovať štúdiu dopravných dát, ktorá sa zaoberala predikciou dopravy v dotknutých úsekoch do otvorenia križovatky D1/D4. Závery tejto štúdie im odprezentujeme v pondelok v rámci stretnutia,“ povedal pre TASR hovorca rezortu dopravy Ivan Rudolf.

Problém nielen v Jarovciach

Starosta Jaroviec tvrdí, že od začiatku prípravy diaľnice D4 upozorňovala ich mestská časť na blížiaci sa problém s dopravou. „Dnes je jasné, že sme mali pravdu,“ skonštatoval na sociálnej sieti. Minulý týždeň bol podľa jeho slov asi najhorší, pretože vodiči schádzali z križovatky Petržalka-juh a išli cez Petržalku, čím Jarovčanov výrazne obmedzovali. V súčasnosti už časť z vodičov pôjde rovno na diaľnicu D2.

Na problém s dopravou po spustení nultého obchvatu upozornil ministerstvo dopravy aj starosta Ivanky pri Dunaji Vladimír Letenay. Ministrovi Andrejovi Doležalovi (nominant Sme rodina) adresoval otvorený list, kde ho upozornil, že obyvateľov spádovej oblasti Ivanky pri Dunaji v okrese Senec vystavil štát nepredstaviteľnému dopravnému kolapsu.

Jedným z dôvodov je podľa Letenaya aj otvorenie križovatky Ivanka-Západ. Šéfa rezortu dopravy preto žiada o okamžité zrušenie všetkých vjazdov a zjazdov na a z diaľnice D4 v križovatke Ivanka-Západ, a to až do dobudovania križovatky Ivanka-Sever. Taktiež o urýchlenie rozšírenia Seneckej cesty (I/61) na štvorpruh.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Stretnutie s ministrom

Počkáme, kým sa otvoria zostávajúce úseky bratislavského nultého obchvatu, diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7, dopravná situácia sa stabilizuje, a potom budeme hľadať v spolupráci so samosprávami a políciou riešenia na uľahčenie dopravy v Bratislave. Po pondelkovom stretnutí so zástupcami dotknutých bratislavských mestských častí, obcí pri Bratislave i dopravnej polície to povedal minister dopravy Andrej Doležal (Sme rodina).

Cieľom stretnutia bolo podľa ministra informovať zúčastnených, v akom stave je odovzdávanie jednotlivých úsekov D4/R7, načo sa treba pripraviť v najbližšom období. Debatovalo sa aj o dopravných problémoch po spustení jednotlivých častí obchvatu v niektorých bratislavských mestských častiach a obciach pri Bratislave a ich možných riešeniach. „Položil som zároveň zásadnú otázku, či sme si všetci urobili domácu úlohu dobre. Či aj mesto a mestské časti boli pripravené na to, že sa takýto obchvat stavia,“ povedal Doležal.

Foto je ilustračné

Viac o doprave v Bratislave

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM