Tomáš Stupavský Samospráva

Nevie sa vaše dieťa rozhodnúť pre strednú školu? V Bratislava je dnes Deň župných škôl

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) už po štvrtý raz pomohol deviatakom a ich rodičom pri výbere strednej školy. Na dnes pripravil Deň župných škôl.

Ilustračný obrázok k článku Nevie sa vaše dieťa rozhodnúť pre strednú školu? V Bratislava je dnes Deň župných škôl
Zdroj: TASR

„Výber strednej školy je prvým veľkým rozhodnutím mladých ľudí v ich živote, preto sa im Bratislavský kraj snaží uľahčiť rozhodnutie jednodňovou akciou, v rámci ktorej sa môžu zoznámiť s takmer päťdesiatkou stredných škôl v kraji s rôznym zameraním. Či už je to konzervatórium, gymnázium alebo stredné odborné školy, od chemickej až po vinársko-ovocinársku,“ priblížil predseda BSK Pavol Frešo.

Okrem priamej prezentácie učebných odborov v stánkoch sa jednotlivé stredné školy predstavia pred návštevníkmi aj na pódiu osobitnými vystúpeniami. Napríklad Stredná odborná škola záhradnícka z Malinova si pripravila floristickú šou, SOŠ masmediálnych a informačných štúdií predvedie živé televízne vysielanie aj s príspevkami, SUŠ scénického výtvarníctva autorskú módnu prehliadku, Spojená SOŠ v Ivanke pri Dunaji zaujala psíkmi, ktoré si študenti výcvikovo chovajú v areáli školy popri štúdiu.

Dnešok patrí v nákupnom centre najmä všetkým deviatakom a ich rodičom, ktorí sa dozvedajú viac informácií o župných stredných školách. Na Dni župných škôl sa bol pozrieť aj predseda Slovenskej akadémie vied Pavol Šajgalík.

„Toto je jediné podujatie, mimochodom pokiaľ viem, tak aj na celom Slovensku, keď na jednom mieste, ktoré je verejnosti veľmi dobre dostupné, sa predstavia skoro všetky župné školy a každá má šancu sa odprezentovať tisícom ľudí. Keďže toto podujatie je známe, tak sem chodia rodičia s deťmi a môžu si porovnať tú či onú priemyslovku s tým či oným gymnáziom. Pre nás je veľmi dôležité, že sme tu ohlásili spoluprácu so SAV, že chceme pokračovať v spolupráci aj s univerzitami, že vidíme budúcnosť v kontinuálnom vzdelávaní. Teda od základnej školy, cez stredné školy až po univerzity,“ dodal Frešo.

„Práve táto akcia je veľmi dôležitá, aby si mladí ľudia našli tú správnu školu. A keď si nájdu tú správnu školu, určite tí, ktorí majú v sebe potenciál, by sa mohli vydať aj na vedeckú dráhu, ktorá je veľmi zaujímavá a každému mladému človeku, ktorý to v sebe cíti, to vrelo odporúčam,“ vyjadril sa na Dni župných škôl Pavol Šajgalík.

Deň župných škôl organizuje Bratislavský samosprávny kraj už štvrtýkrát. Podujatie prebieha v nákupnom centre Avion od 9.00 do 18.00 h. Prezentuje sa tu 47 stredných škôl.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM