Tlačové správy

Netradičným darčekom môžu byť aj nové drevené okná

Rozmýšľali ste niekedy nad netradičným darčekom, ktorý prekvapí, poteší a bude úplne výnimočný? Možno sa vám to nezdá, ale takýmto krásnym darčekom môžu byť aj kvalitné drevené okná.

Ilustračný obrázok k článku Netradičným darčekom môžu byť aj nové drevené okná
Zdroj: Dnes24.sk

Nemusí to byť práve na Valentína, na narodeniny, či pod stromček, ale isté je, že výmena okien na byte, či rodinnom dome za najkvalitnejšie moderné a estetické drevené je darčekom, ktorý poteší celú rodinu.

Zabudnite na staré hliníkové, či plastové okná, ktoré boli módne pred dvadsiatimi rokmi. Dnes je synonymom kvality pravé drevené okno s tými najlepšími tepelno-izolačnými vlastnosťami a povrchovou úpravou, ktorá očarí svojou estetikou každú dušu. Dnešné špičkové drevené okná sú majstrovským kusom a lahôdkou dizajnérskej práce s drevom. Vyrábajú sa vo veľkom množstve farebných odtieňov, z rôznych druhov dreva a poskytujú svojim majiteľom potešenie z krásy. Fajnšmekri si najímajú architektov, ktorý im zladia farebnosť drevených okien so štýlovým nábytkom vyrábaným na mieru, alebo ho len doladia s jednotlivými nábytkovými kusmi.

Dušan Majer, riaditeľ spoločnosti Makrowin, s.r.o., Detva, ktorá už dlhé roky takéto okná vyrába a na trhu sa presadila kvalitou, hovorí: ,,Drevené okno je nielen estetickým zážitkom s dokonalou tepelnou a zvukovou izoláciou, ale je to aj kus umenia, ktoré pretrvá desaťročia. Dnešné kvalitné drevené okná sa dedia a poskytnú potešenie aj ďalším generáciám. Samozrejme o takéto drevené okno sa treba aj starať. Z vnútornej strany si vyžaduje podobnú starostlivosť ako nábytok. V súčasnosti sú hitom drevohliníkové okná. Hliníkový systém osadený z exteriérovej strany okna zvyšuje odolnosť okien voči poveternostným vplyvom. Takéto okno stačí zvonku len jemne umyť vlažnou, nie horúcou vodou. Na výrobu našich drevených okien starostlivo vyberáme to najkvalitnejšie drevo, ktoré musí byť patrične vysušené a mať vynikajúcu kresbu. Garantujeme aj ekologickú povrchovú úpravu drevených okien. Najčastejšie používame vodou riedené lazúry od rakúskej spoločnosti ADLER. Netreba zabúdať na profesionálne osadenie okien odborníkmi a poradenstvo s výrobcom ešte pred vypracovaním projektu.“

Na čistenie dreva sa majú používať výhradne jemné a neutrálne čistiace prostriedky. Agresívne čistiace prostriedky s obsahom alkoholu, salmiaku a hrubé prostriedky, ako napr. prášok na umývanie riadu, sa na čistenie a údržbu neodporúčajú. Po očistení treba okná umyť vodou. ADLER Fensterpflegeset, sa skladá z výrobkov ADLER TOP Cleaner, ADLER TOP Finish a dvoch čistiacich handričiek. Použitie systému je jednoduché: čistiaca handrička sa namočí do ADLER TOP Cleaner a nanesie plošne. Na suché očistené plochy sa druhou handričkou rovnomerne nanesie prípravok ADLER TOP Finish. Odporúčaný postup sa má zopakovať 2× ročne, zo všetkých strán drevených plôch, čím sa oživí lesk plôch a výrazne predĺži životnosť povrchovej úpravy. Po určitom čase, v závislosti od zaobchádzania užívateľov s oknami, je možné prelakovanie. Ochranný náter je vhodný iba v prípade straty lesku povrchovej plochy, ale nie poškodenia na vonkajších plochách.

Pre milovníkov trendov v dizajne a architektúre, či pracovne vyťažených majiteľov stavieb, je výbornou voľbou nový rad drevohliníkových okien UNI-ONE, ktoré firma uviedla na trh koncom minulého roka. V ponuke sú v širokej škále farebných prevedení, v harmónii s interiérom a nábytkom. Z vonkajšej strany je využitý hliník, ako jediný materiál, preto nie je potrebná takmer žiadna starostlivosť. Odporúča sa iba očistenie rámov od prachu čistou vodou.

,,Okná UNI-ONE sa zaraďujú k najvyšším štandardom pre dizajnérov a architektov, čo je na Slovensku absolútna a bezkonkurenčná novinka našej spoločnosti. Unikátna harmónia medzi hmatovými a zmyslovými vnemami zdokonaľuje každý prvok, čím sa zvýrazňujú štrukturálne vlastnosti, vznešenosť a ušľachtilosť dreva. Každá miestnosť v dome tak môže mať jednotnú povrchovú úpravu okien, dverí, aj nábytku, či doplnkov. Navyše, tento rad je známy vysokou úsporou energií, mimoriadne vhodný pre domy s nízkoenerge­tickým, pasívnym a nulovým štandardom. Samotné okno vyrábame z technického dubu, alebo z borovice. Rámy však môžu mať rôzne povrchové úpravy. Sú to napríklad rám s povrchovou úpravou s drevenou dyhou, rám s povrchovou úpravou FEEL, rámy z technického duba, či rámy z technického duba s efektom patiny. Aj z vonkajšej strany majú okná UNI-ONE rôzne povrchové úpravy. Napríklad hliníkové povrchové úpravy vo farbách RAL, Oxipulver – oxidované povrchové úpravy, alebo majú okná povrchové úpravy imitáciou dreva a kovu, prípadne špeciálne povrchy z bronzu,“ uzatvára D. Majer.

Viac informácií je na www.makrowin.sk , alebo na tel: +421 45 5455346, e-mail: info@makrowin.sk

Netradičným darčekom môžu byť aj nové drevené okná
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM