Rôzne Správy

Nešomrite, čo všetko je v Bratislave ŠPINAVÉ. Teraz môžete priložiť RUKU k dielu!

V sobotu sa bude v meste pracovať o stošesť. A každý môže pomôcť.

Ilustračný obrázok k článku Nešomrite, čo všetko je v Bratislave ŠPINAVÉ. Teraz môžete priložiť RUKU k dielu!
6
Galéria

Počas najbližšej soboty (23. 4.) sa vodáci spolu s návštevníkmi zelenej akcie zamerajú na najznečistenejšiu lokalitu medzi Tyršovým nábrežím a Prístavným mostom. Vylúčené nie je rozšírenie upratovania aj do ďalších lokalít. Informuje o tom mestská časť Petržalka.

Upratovanie nábrežia

Tak ako každý rok, aj tentoraz sa z iniciatívy vodákov pustíme do upratovania bratislavských brehov Dunaja. Tie si našu pozornosť naozaj zaslúžia, keďže okolie rieky si niektorí mýlia so skládkou odpadu,“ konštatuje samospráva.

Ruku k dielu opäť pridá aj samotná mestská časť. Odpadové vrecia a hygienické rukavice zabezpečí miestne oddelenie životného prostredia, územného rozvoja a dopravy. Mestská časť zároveň odporúča priniesť si aj vlastné. Oddelenie správy verejných priestranstiev sa postará o pristavenie veľkokapacitného kontajnera i odvoz odpadu.

Po akcii nebude chýbať občerstvenie priamo v lodenici, odvážni záujemcovia si budú môcť vyskúšať plavbu v kajaku po Dunaji.

Akcia sa začína v sobotu o 9.00 hod. pri lodenici Dunajčík na Klokočovej ulici.

Kontajnery

Mestská časť zároveň nedávno ukončila tradičné jarné upratovanie, keď do 72 lokalít pristavila veľkokapacitné kontajnery. Celkovo vyzbierala, odviezla a zlikvidovala veľkoobjemový odpad s hmotnosťou takmer 120 ton. „Platilo, že pokiaľ sa niektorý kontajner naplnil, kolegovia ho vyviezli a priviezli ďalší. V niektoré dni sa takto otočili aj tri- či štyrikrát,“ doplnila samospráva. Ďalšie pristavenie veľkokapacitných kontajnerov prebehne počas jesene.

Upratovanie v zátoke

Vodáci a verejnosť v sobotu 23. apríla poupratujú aj Karloveskú zátoku. O možnosti zúčastniť sa na podujatí Upratovanie bratislavských brehov, ktoré organizuje Asociácia bratislavských vodáckych klubov (ABVK), informuje samospráva mestskej časti Bratislava-Karlova Ves.

Nie je potrebné sa dopredu registrovať, upratovanie sa začína o 9.00 hod.,“ oznamuje mestská časť na sociálnej sieti. Záujemcom odporúča priniesť si pracovné rukavice. Vrecia na odpad, rovnako kontajner na vyzbierané odpadky budú zabezpečené.

Foto je ilustračné

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM