Rôzne Správy

Nenaháňajte sa pred Vianocami! Zvoľnite tempo, TOTO sú veci, na ktoré sa treba sústrediť

Už len niekoľko dní nás delí od rozbaľovania darčekov. Že ste ešte s vianočnými prípravami nezačali? Neviete čo skôr? Náš malý zoznam vám poslúži ako dobrý pomocník.

Ilustračný obrázok k článku Nenaháňajte sa pred Vianocami! Zvoľnite tempo, TOTO sú veci, na ktoré sa treba sústrediť
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Ani vy neviete, kde vám hlava stojí? Je toho predsa toľko, čo treba do Vianoc ešte stihnúť! Určite si priority, nenaháňajte sa a hlavne – zostaňte v pohode, aj keď niečo z nášho zoznamu nestihnete.

Darčeky musia byť

Nakupovanie je aktivita, ktorú niektorí milujú a iní na ňu nadávajú. Pred sviatkami sú obchody preplnené a vzduch v nákupných centrách vydýchaný. Ak sa vyberiete na nákupy, odporúčame skoré ranné hodiny alebo naopak, neskoré večerné až nočné. Alebo si môžete otvoriť počítač a vianočné darčeky vybaviť online. Buďte však opatrní a nakupujte len v overených e-shopoch, aby si vaši blízky nenašli pod stromčekom katastrofu.

Ako zo škatuľky

Sviatočné upratovanie, kto to robí rád? Nakoľko majú na Vianoce gazdinky plné ruky práce s varením, nakupovaním aj organizovaním, majú plné právo zapojiť celú rodinu. Čiže chalani – synovia, frajeri a aj manželia – odložte herné konzoly bokom a pomôžte vykúzliť vo vašich domovoch pravého ducha Vianoc. Nezabudnite ani na vianočnú výzdobu.

Medovina a punč

Po dobre odvedenej práci s upratovaním si doprajte odmenu v podobe návštevy vianočných trhov. Že už ste boli? Choďte zas! V Bratislave je kopa stánkov s cigánskou, pečenými klobáskami, štrúdľami, lokšami či dobrým vareným vínom.

Vyberte najvoňavejší

Umelý či živý? Ťažká dilema. Postupným vyvracaním tvrdení o ekologickosti umelých stromčekov sa do obývačiek vracajú tradičné živé borovice, smreky či jedličky. Na výrobu jedného umelého stromčeka sa vraj spotrebuje viac kyslíka, ako dokáže vyprodukovať sto živých stromčekov.

Potešte blízkych pohľadnicou

Kúpte pohľadnice. Hoci sa dnešnej mládeži môže zdať tento zvyk zastaraný, vaše babičky aj deduškov, dokonca aj rodičov, sestry či bratov táto milá tradícia poteší. Aj keď vianočnú už možno doručiť nestihnú, novoročný „papierový“ pozdrav tiež nie je na zahodenie.

Sánkovačka

Je veľmi pravdepodobné, že na Vianoce sneh nebude. V každom prípade, sánky a boby majte pripravené, nikdy predsa neviete. Počasie je nevyspytateľné. A na ľad sa môžete vybrať aj bez snehovej nádielky. Zoznam klzísk nájdete TU.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM