Rôzne Správy

Nemocnicu v Podunajských Biskupiciach presťahujú

Zdravotná starostlivosť pre pacientov Kliniky detskej pneumológie a ftizeológie sa má presunúť do detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou.

Ilustračný obrázok k článku Nemocnicu v Podunajských Biskupiciach presťahujú
Zdroj: TASR

Podľa ministerstva zdravotníctva nejde v žiadnom prípade o jej zrušenie. Na to v piatok (11. 11.) upozornil poslanec Národnej rady SR Tibor Bastrnák (Most-Híd). Nemocnica má prenajaté priestory opustiť do konca marca budúceho roku.

Sťahovanie

„Všetky kroky, ktoré boli k dnešnému dňu realizované a aktuálne sú realizované, sú vykonávané s jedným cieľom, aby bol pacient liečený v lepších podmienkach a aj to je jeden z hlavných dôvodov, prečo sme pristúpili ku kroku sťahovania častí nemocnice," povedala hovorkyňa UNB Zuzana Eliášová.

Zdravotná starostlivosť pre pacientov Kliniky detskej pneumológie a ftizeológie sa má presunúť do detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou.

„Oddelenia, ktoré sa nachádzajú v Podunajských Biskupiciach, sú v dlhodobom podnájme, preto okrem medicínskych sú dôvodmi aj majetkovoprávny aspekt, technicko-prevádzkový a ekonomický,“ vysvetlila Eliášová. Čo sa týka zamestnancov, všetkým kategóriám ponúknu podľa jej slov miesta v rámci ich odbornosti a špecializácie v súlade s požiadavkami a možnosťami jednotlivých pracovísk.

Nevyhovujúce podmienky

„Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR dlhodobo vníma nevyhovujúce priestorové podmienky tejto nemocnice a preto má záujem o presun do iných podstatne vyhovujúcejších priestorov,“ uviedli z tlačového oddelenia rezortu. Na ministerstve teraz pripravujú plán presťahovania tak, aby sa minimalizoval dosah na pacientov. Má byť hotový do konca mesiaca a následne odkomunikovaný so zainteresovanými.

„Primárnou ambíciou MZ SR je, aby sa toto zdravotnícke zariadenie presťahovalo do iných priestorov v rámci UN BA, ktoré budú spĺňať lepšie priestorové podmienky, čo zároveň prispeje k zvýšeniu komfortu pacientov aj k zlepšeniu pracovných podmienok zdravotníckeho personálu,“ zhrnulo ministerstvo.

Výstavba novej nemocnice

Podľa Bastrnáka by mal minister Tomáš Drucker (nominant Smer-SD) predstaviť koncepciu riešenia zadĺženej UNB, ako aj termín výstavby novej univerzitnej nemocnice. „Chcem, aby sme sa vyhli tomu, že budeme každý rok sťahovať oddelenia či celé kliniky na iné pracoviská, namiesto toho, aby sme mali jasnú a dlhodobo udržateľnú koncepciu poskytovania zdravotnej starostlivosti v Bratislave a jej okolí,“ skonštatoval.

Nemocnica v Podunajských Biskupiciach sa sústredí na geriatrickú starostlivosť, ale zabezpečuje aj rehabilitačnú starostlivosť pre lôžkových aj ambulantných pacientov.

Špecializovaná nemocnica v Podunajských Biskupiciach
3
Galéria
Zdroj: internet
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM