Správy

Nemocnica na Rázsochách by podľa Kalavskej mohla byť postavená do roku 2024

Doposiaľ sa nepodarilo zbúrať skelet plánovanej nemocnice na Rázsochách, ktorý už v súčasnosti nevyhovuje podmienkam výstavby.

Ilustračný obrázok k článku Nemocnica na Rázsochách by podľa Kalavskej mohla byť postavená do roku 2024
14
Galéria
Zdroj: TASR

Nová univerzitná nemocnica na Rázsochách by mohla byť postavená v roku 2023 alebo 2024. V nedeľnej diskusnej relácii RTVS O päť minút dvanásť to uviedla ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD).

Svetielko na konci tunela

„Čím skôr chceme búrať a potom stavať. Najrealistickejšie, keď všetko pôjde výborne v daných termínoch, najrýchlejšie, ako je to možné podľa zákona, tak to môže byť v rokoch 2023 až 2024,“ povedala šéfka rezortu s tým, že budúci pracovníci v tejto nemocnici potrebujú vidieť svetielko na konci tunela, preto sa bude veľmi snažiť, aby mohli pracovať v špičkovej univerzitnej nemocnici.

Člen Výboru Národnej rady SR pre zdravotníctvo Marek Krajčí (OĽaNO) však v tejto súvislosti povedal, že pochybuje o tom, že sa táto ambícia podarí aktuálnej vláde, keďže sa doposiaľ nepodarilo ani zbúrať skelet plánovanej nemocnice na Rázsochách, ktorý už v súčasnosti nevyhovuje podmienkam výstavby. „Všetko to bude závisieť od budúcej vlády,“ uzavrel.

Nemocnica Rázsochy
14
Galéria
Zdroj: TASR

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR

Najčítanejšie