Tomáš Stupavský Kultúra

Nemáte program pre svoje deti? Centrá voľného času ponúkajú cez leto tematické detské tábory

Centrá voľného času (CVČ) v hlavnom meste ponúkajú cez leto detské tábory s rôznym tematickým zameraním. Deti sa môžu vďaka nim naučiť plávať i sebaobrane, navštíviť hvezdáreň, múzeá, spoznávať faunu i flóru.

Ilustračný obrázok k článku Nemáte program pre svoje deti? Centrá voľného času ponúkajú cez leto tematické detské tábory
Zdroj: TASR

CVČ Klokan na Pekníkovej v Bratislave organizuje plavecký denný tábor, Ninja akadémiu, ktorá naučí deti základom sebaobrany, či pobytové tábory. Deti môžu v rámci Dobrodružstva v múzeách navštíviť zaujímavé bratislavské múzeá, spoznávať hlavné mesto, alebo na týždenných denných dielňach si zahrať pohybové hry, naučiť sa tanečné štýly či vytvárať keramické výrobky.

„Každý tábor je tematicky zameraný a vlastne už z názvu je zrejmé, čo sa deti môžu dozvedieť a zažiť,“ povedala Anna Krupicová z CVČ Klokan. Ako priblížila, do každého tábora, ktorý organizujú, je možné ešte deti prihlásiť.

V Petržalke 14 táborov

Toto leto pripravilo CVČ Gessayova v bratislavskej Petržalke 14 prímestských táborov, kde odrekreuje 460 detí. „Každý letný tábor má svoju náplň. Počty detí závisia od programu tábora a materiálno technického vybavenia,“ vysvetlila pre Oľga Švecová z CVČ Gessayova. Najväčší záujem je podľa nej o tábory Mladý záchranár, Táborové všeličo či Poznaj a chráň.

„Špecialitou sú poldenné tábory pre deti z materských škôl v Mini ZOO,“ uviedla Švecová. Deti si užijú výlety, stretnúť sa môžu aj s jednotlivými zložkami záchranného systému či užiť si rôzne súťaže a tvorivé dielne.

„V jednotlivých táboroch sú odborní pracovníci, animátori a dobrovoľníci. Všetci so srdcom pre deti, aby si práve ony užili prázdniny čo najlepšie, oddýchli si, zahrali sa a spoznali nových kamarátov,“ skonštatovala Švecová. CVČ Gessayova malo na konci apríla tábory plne obsadené a na poradie už v máji čakali náhradníci.

Rôzne témy v Starom Meste

Ako informovala Viera Horváthová, CVČ Bratislava Staré Mesto na Štefánikovej organizuje cez prázdniny tábory pre deti od siedmich do 15 rokov celkovo v 11 turnusoch. Najmenší môžu vďaka táboru Športovo-počítačové leto vyskúšať streľbu z luku, liezť na lezeckej stene či skladať vlastných robotov.

Leto, zvieratká, kamaráti je zas názov tábora, vďaka ktorému sa môžu deti zoznámiť s rôznymi živočíchmi. Leto plné zážitkov im ponúkne možnosti využiť svoju fantáziu pri výrobe dekoračno-tvorivých predmetov.

Výtvarno-tvorivú činnosť v ateliéroch ponúka tábor Leto, tvorivosť a dobrodružstvo. Prípravu divadelných nácvikov, cvičení a záverečné vystúpenie zažijú deti v Divadelno-dramatickom tábore. CVČ Bratislava Staré Mesto eviduje ešte v niektorých turnusoch voľné miesta.

Prečítajte si tiež: Kam s deťmi cez prázdniny? Pozrite sa na ponuku cenovo dostupných denných táborov

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM