Rôzne

Plyšové medvede z celého Slovenska pomôžu chorým detičkám v nemocnici

V priestoroch nemocnice si deti môžu vybrať akéhokoľvek plyšového medveďa a je iba na rodičoch, akou sumou ich ohodnotia.

Ilustračný obrázok k článku Plyšové medvede z celého Slovenska pomôžu chorým detičkám v nemocnici
3
Galéria
Zdroj: NÚSCH v Bratislave

Národný ústav detských chorôb (NÚDCH) spustil Charitatívny bazár – Medvede deťom. Všetky plyšové medvede, ktorých deti z celého Slovenska poslali už viac ako 2 500, môžu občania vidieť v priestoroch NÚDCH až do Vianoc. Informovala o tom hovorkyňa ústavu Dana Kamenická.

Plyšáky pre deti

V priestoroch nemocnice si deti môžu vybrať akéhokoľvek plyšového medveďa a je iba na rodičoch, akou sumou ich ohodnotia. Výťažok následne pôjde pre Občianske združenie NÚDCH Deťom, ktoré zakúpi potrebné život zachraňujúce prístroje.

„Keďže v našom združení pracujú výlučne zamestnanci nemocnice, všetky aktivity robíme bez nároku na honorár, čiže každé jedno euro, ktoré sa vyzbiera, ide cielene tam, kde ho treba, pre potreby našich detských pacientov,“ povedal generálny riaditeľ NÚDCH Ladislav Kužela.

Prvý deň charitatívnej zbierky odštartoval ešte pred oficiálnym otvorením v Národnej rade (NR) SR. Zamestnanci NR SR a poslanci sa cez výzvu Kancelárie NR SR zapojili do výzvy a prispeli sumou 4 500 eur.

Medvede deťom
3
Galéria
Zdroj: NÚSCH v Bratislave

Chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM