Od Vás

Národná banka Slovenska pripravila Staromešťanov o verejné parkovisko

Na Slovanskej ulici si budú musieť Bratislavčania nedobrovoľne zvyknúť na nové pravidlá parkovania. Kedysi verejné parkovisko a rezidenčné miesta pre Staromešťanov zabrala Národná banka Slovenska.

Ilustračný obrázok k článku Národná banka Slovenska pripravila Staromešťanov o verejné parkovisko
Zdroj: TASR

Večerný boj o parkovacie miesta je každodennou realitou Bratislavčanov. Parkovacích miest pod panelákmi je nedostatok, a tak neraz parkujeme o ulicu či dve ďalej.

Réservé pre NBS

„Národná banka Slovenska, štátna inštitúcia so stovkami zamestnancov sídliaca v 112 metrov vysokom gigantickom komplexe s podzemným parkoviskom, zobrala Bratislavčanom 31 parkovacích miest takým arogantným spôsobom, že aj hlavohrude vypalujúce v 90. rokoch bratislavské krčmy by sa od nich mohli niečo naučiť,“ píše vo svojom dnešnom blogu Patrik Kimijan.

Obyvatelia Slovanskej ulice v Starom Meste prišli o rezidentské parkovacie miesta aj verejné parkovisko. Na pozemku, ktorého vlastníkom je Bratislava hl. mesto SR, sa objavili železné zátarasy a nové vymedzovacie tabule „Réservé pre NBS“.

NBS obsadila rezidentské parkovacie miesta, parkovacie miesta Staromestského kultúrneho centra aj parkovacie miesta pre invalidov, pričom telesne postihnutí majitelia bytov si podľa blogu Kimijana za využívanie týchto miest platili viac ako desať rokov.

Ak by ste však na parkovisku pred Staromestským kultúrnym centrom radi parkovali aj naďalej, parkovanie od firmy ProPark Facility, s. r. o. vás vyjde na 720 eur ročne. Ak bývate v paneláku, ku ktorému parkovisko ešte včera patrilo, dostanete štedrú zľavu 5 eur/mesiac.

O stanovisko sme požiadali Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy. Správu budeme aktualizovať.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM