Aktualizované Krimi

NAKA zasahovala v dome v Limbachu a na skládke v Moste pri Bratislave

Polícia začala v prípade údajného vývozu kontaminovanej zeminy z areálu bývalej autobusovej stanice trestné stíhanie vo veci neoprávneného nakladania s odpadmi.

Ilustračný obrázok k článku NAKA zasahovala v dome v Limbachu a na skládke v Moste pri Bratislave
5
Galéria
Zdroj: TASR

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasahovala v Limbachu a v Moste pri Bratislave. Zásah má súvisieť s envirokrimi­nalitou a vyvážaním nebezpečného odpadu na skládku aj pod obchvat D4, informoval o tom portál tvnoviny.sk.

Razie

Polícia v júli začala v prípade údajného vývozu nebezpečnej kontaminovanej zeminy z areálu bývalej autobusovej stanice na Mlynských nivách na stavbu diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 trestné stíhanie vo veci neoprávneného nakladania s odpadmi.

Konzorcium, ktoré obchvat stavia, v minulosti deklarovalo, že materiál používaný na stavbu disponuje platnými certifikátmi kvality, a že prechádza prísnymi kritériami posúdenia vhodnosti jeho použitia na výstavbu vrátane podmienky nulovej kontaminácie zeminy.

Podnety, ktoré upozorňujú na používanie nebezpečného stavebného materiálu pri výstavbe D4 a R7, sa týkajú údajného vývozu kontaminovanej zeminy z bratislavských Nív na úsek stavby v okolí Podunajských Biskupíc a Ivanky pri Dunaji. Podozrenie je aj na používanie nebezpečného stavebného materiálu a stavebného odpadu pri výstavbe obchvatu v okolí Jarovského ramena. V oboch prípadoch už koná SIŽP a aj polícia.

Domové prehliadky

Polícia potvrdila, že zasahuje v Bratislavskom kraji pre vyšetrovanie environmentálnej trestnej činnosti. Policajti z odboru kriminálnej polície aktuálne robia domové prehliadky a prehliadky iných priestorov a pozemkov na viacerých miestach v Bratislave, Seneckom a Pezinskom okrese. Informoval o tom bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff.

„Procesné úkony prebiehajú za účasti zamestnancov Slovenskej inšpekcie životného prostredia a znalcov na odhad škôd na životnom prostredí,“ uviedol hovorca. Prehliadky prebiehajú na základe príkazu sudcu. Bližšie informácie k prípadu poskytne polícia, keď to umožní procesná situácia, aby nedošlo k zmareniu či sťaženiu vyšetrovania.

Výstavba diaľnice D4 Jarovnice-Rača
5
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM