Adriana Banásová Šport

Najznámejšia súťaž v horskej cyklistike pokračuje. Príďte sa pozrieť do Stupavy už zajtra!

Najväčší pretek v horskej turistike, ktorý sa odohráva v krásnom prostredí Malých Karpát pokračuje už tento víkend. ŠKODA STUPAVA TROPHY ponúkne opäť skvelú zábavu nie len súťažiacim, ale aj divákom.

Ilustračný obrázok k článku Najznámejšia súťaž v horskej cyklistike pokračuje. Príďte sa pozrieť do Stupavy už zajtra!
Zdroj: TASR

Druhý ročník najvýznamnejších pretekov v horskej turistike ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2015 pokračuje svojím štvrtým podujatím už túto sobotu. Po úspešnom prvom ročníku, ktorý prilákal viac než 4000 súťažiacich z 18– tich krajín a viac než 11 000 divákov, sa organizátori rozhodli sériu podujatí tento rok rozšíriť o ďalšie súťažné akcie.

Známe tváre cyklistiky

Garantom projektu je Slovenský zväz cyklistiky, podporovateľom akcie je hviezdy cyklista – trojnásobný majster sveta v časovke družstiev Peter Velits. Tvárou projektu sa tento rok stal minuloročný celkový víťaz série Karel Hartl.

Podujatie tento rok odštartoval aprílový pretek vo Svätom Juri – ŠKODA Svätojurský MTB maratón a zvŕši ho cyklistická súťaž v Slovenskom raji 5. septembra.

Pretek v Stupave je v poradí štvrtou akciou, ktorá ponúkne na výber päť tratí pre aktívnych cyklistov, rodiny s deťmi a samozrejme divákov. Najdlhšia súťažná trasa meria 105 km a je určená všetkým nad 18 rokov, horná veková hranica stanovená nebola.

Oproti nej najkratšou je tohtoročná novinka a to trasa určená súťažiacim na jednokolkách (bicykle s jedným kolesom – pozn. aut.), o dĺžke 17 km.

Tombola a pocit víťazstva

Pre súťažiacich bude k dispozícii samozrejme občerstvenie v podobe vody, nápojov, ovocia či sladkého.

Každý súťažiaci dostane pred štartom vstupný balíček a bude automaticky zaradený do tomboly o hodnotné ceny, akou je napríklad originálny bicykel. Prvý traja víťazi každej kategórie si domov odnesú vecné ceny, no najväčšou odmenou bude zaiste pocit víťazstva každého cyklistu zo zdolanej trate.

Prezentovať sa na trať je potrebné už dnes a to od 15-tej do 20– tej hodiny, súťaž začína zajtra o 8:00. Organizátori uvádzajú, že preteky sa budú konať za každého počasia. Vyhlásenie výsledkov bude v sobotu o 16– tej.

ilustračná foto

Škoda Stupava Trophy 2014
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM