Rôzne

Nájdite sa so zvieratkom z útulku: Psíkovia z celého Slovenska budú hľadať nový domov

Myšlienkou podujatia je preniesť opustené zvieratá z virtuálneho sveta sociálnych sietí do reálneho sveta, aby mali väčšiu šancu na nový domov.

Ilustračný obrázok k článku Nájdite sa so zvieratkom z útulku: Psíkovia z celého Slovenska budú hľadať nový domov
7
Galéria

Útulky, žiaľ, stále praskajú vo švíkoch. Vďaka podujatiu Nájdite sa so zvieratkom z útulku už našli domov stovky nechcených zvierat po celom Slovensku.

Nájdite sa!

Aj tento rok si nechcené zvieratká budú hľadať svoj nový domov, kde budú zahrnuté láskou a stanú sa dôležitým členom rodiny. Už 18. mája pricestujú na 24. vydanie charitatívneho podujatia do Bratislavy opustené zvieratá z deviatich útulkov z celého Slovenska.

Zástupcovia útulkov OZ Bullterier Rescue Slovakia, OZ Dog Azyl, OZ Majme srdce, OZ Priateľ pes, Štúrovo, útulok Revúca, Siberian Husky Rescue, OZ útulok Skalica, Tulkáčik a OZ Zvieratkovo budú počas celého dňa predstavovať ich príbehy a záujemcom o adopciu poradia a pomôžu s výberom vhodného zvieratka.

V rámci sprievodného programu adopčného podujatia vystúpia Dominika Mirgová, Matěj Vávra, Tomy Kotty, Veronika Strapková a Martin Kráľ a Kristina Tran. Moderovať bude Becca.

Animal Hero Slovakia

Súčasťou podujatia bude odovzdanie ceny Animal Hero Slovakia. Cena je udeľovaná jednotlivcom alebo kolektívu, ktorí sa v priebehu roka zaslúžili o šírenie pozitívneho príkladu v oblasti ochrany zvierat. Je morálnym uznaním pre tých, ktorí sa na Slovensku pravidelne stretávajú s týraním zvierat a riešia jeho následky.

V tomto roku budú odovzdané ceny dve. Prvou ocenenou bude pani Lenka, ktorá aj napriek svojej ťažkej sociálnej a rodinnej situácii zachránila, vykúpila a vyliečila týranú kobylu. Druhá cena bude udelená školáčke Katke, za záchranu vyhodených mačiat. Obe si prídu prevziať cenu osobne.

Podujatie pravidelne organizuje Aliancia združení na ochranu zvierat a združenie Zvierací ombudsman. Záštitu nad podujatím prevzal primátor Hlavného mesta SR Bratislavy Matúš Vallo.

sobota 18. máj / 10:00 – 16:00 hod. / na zadnom nádvorí obchodného centra Aupark

Nájdite sa... so zvieratkom z útulku
7
Galéria

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie