Na začiatku Petržalky zaparkujete pohodlnejšie. Pribudla plocha pre 76 áut

V rámci prác bola vybudovaná príjazdová cesta na parkovisko, kanalizácia aj osvetlenie.

Obyvateľov Petržalky už roky zužuje nedostatok parkovacích miest. Problém by mohlo aspoň čiastočne vyriešiť nové parkovisko.

Sprístupnili oplotenú plochu

Na Röntgenovej ulici vzniklo nové parkovisko pre 76 áut. „Veríme, že parkovisko vyrieši dlhodobo kritickú situáciu s parkovaním v tejto lokalite, kde parkovali autá návštevníkov a zamestnancov administratívneho komplexu Digital Park,“ uviedol starosta Petržalky Ján Hrčka.

Asfaltovo betónové parkovisko s plochou 1840 metrov štvorcových bolo donedávna oplotené a verejnosť sa dožadovala jeho sprístupnenia. Oplotenie bolo odstránené a obyvateľom bez obmedzení sprístupnené 7. marca.

„Verejnosť tak môže využívať 76 kolmých parkovacích miest, z ktorých 4 sú určené pre osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie,“ doplnil Hrčka.

V rámci prác bola vybudovaná príjazdová cesta na parkovisko, kanalizácia a osvetlenie. Sadové úpravy zahŕňali vysadenie 10 jaseňov v ostrovčekoch medzi parkovacími státiami. Stavebníkom bola mestská časť, investorom projektu spoločnosť Digital park Einsteinova, a.s.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk