Aktualizované Nina Táborská Správy

Na slnku to dnes nepreháňajte! Pre celý Bratislavský kraj platí výstraha najvyššieho stupňa

Ako v "pekle". Tak sa asi budú Bratislavčania cítiť počas dnešného dňa. Valí sa totiž na nás horúčava, aká tu toto leto ešte nebola. Meteorológovia varujú v Bratislave, Malackách, Pezinku aj v Senci počas dnešného dňa pred extrémne vysokými teplotami. Ortuť teplomera má atakovať až 38 °C.

Ilustračný obrázok k článku Na slnku to dnes nepreháňajte! Pre celý Bratislavský kraj platí výstraha najvyššieho stupňa
Zdroj: TASR

Počas celého týždňa sa v Bratislavskom kraji poriadne silno zapotíme. „V okrese Bratislava, Malacky, Pezinok a Senec sa miestami očakáva dosiahnutie maximálnej teploty vzduchu 35 – 38 °C,“ uvádzajú meteorológovia zo Slovenského hydrometeorolo­gického ústavu, ktorí pre dnešný deň vydali výstrahu až tretieho stupňa. Tá platí od obeda 12:00 do 18:00 hod. večer.

Vysoká teplota podľa meteorológov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov.

„Výskyt uvedenej vysokej teploty vzduchu je v danej ročnej dobe a oblasti veľmi zriedkavý a pravdepodobnosť poškodenia zdravia a ohrozenia života spôsobeného nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká,“ varujú odborníci zo SHMÚ.

Pred vysokými teplotami nás meteorológovia varujú i výstrahou druhého stupňa na stredu. Tá bude platiť rovnako od 12:00 hod. do 18:00 hod. Teploty by sa počas stredy mali vyšplhať až na 34 stupňov Celzia.

Prečítajte si tiež: Kde v Bratislave sa môžete okúpať zadarmo? Pozrite sa, aké služby a vybavenie ponúkajú prírodné jazerá

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM