Rôzne

Na pešej zóne vo Vrakuni vyrástli šesťmetrové smreky. Jarná revitalizácia je v plnom prúde

Vo Vrakuni v týchto dňoch prebieha veľká jarná revitalizácia. Vysádzajú sa stromy, lúčne kvety, opravujú sa lavičky aj detské ihriská.

Ilustračný obrázok k článku Na pešej zóne vo Vrakuni vyrástli šesťmetrové smreky. Jarná revitalizácia je v plnom prúde
3
Galéria
Zdroj: Martin Kuruc FB

Vo Vrakuni sa začalo s výsadbou nových stromov. V najbližších týždňoch ich v mestskej časti vyrastie do 50 nových kusov. Sadiť sa bude najmä v lesoparku, na pešej zóne a v okolí Bebravskej ulice. Okrem toho vysadia v lesoparku aj lúčne kvetiny.

Nové stromy

Na pešej zóne vo Vrakuni dnes vyrástli dva veľké šesťmetrové smreky, ktoré budú tvoriť dominantu pešej zóny. „Tak, ako som sľúbil, že namiesto starých chorých a spráchnivených stromov vysadíme nové,“ pochválil sa na sociálnej sieti novými prírastkami starosta mestskej časti Martin Kuruc.

Starosta uviedol, že každý rok na jar a na jeseň sa snažia v mestskej časti vysadiť nové stromy. „Vždy počas zimného obdobia sa totiž niektoré stromy vypílili, a to z dôvodu napadnutia škodcom, alebo boli prehnité či spráchnivené. Vždy sa snažíme za každý vyťatý strom dva nové vysadiť,“ priblížil.

Jarná revitalizácia

Okrem výsadby nových stromov vyrastajú v troch lokalitách v lesoparku aj lúčne kvety. Ak sa nápad ujme a bude naň pozitívna odozva od obyvateľov, starosta pripúšťa, že budú zvažovať výsadbu lúčnych kvetoch aj na iných miestach vo Vrakuni.

V rámci jarnej revitalizácie sa mestská časť pustí aj do detských ihrísk. „Od 15. 4. 2019 začíname s opravou, čistením a s úpravami vybraných detských ihrísk. Opravíme sedačky, spevníme konštrukcie, vymeníme piesok,“ informoval starosta Kuruc. Práce sa postupne uskutočnia na ihriskách Bučinova-Vŕbová, Stavbárska-Poľnohospodárska, Čiližská 1, Čiližská 26, MŠ Kríková, Slatinská-Dvojkrížna, Slatinská -Bebravská, Rajecká, Bebravská 2, Bebravská 20, Šíravská a Čiernovodská.

Približne o mesiac sa môžete tiež tešiť na novú zostavu pre deti každého veku, ktorá vyrastie pod nedávno otvorenou rozhľadňou (vizualizácia nižšie).

Mestská časť zároveň oznámila termín prvej tohtoročnej kosby, a to 23. 4. 2019. Kosiť sa bude len na pozemkoch zverených mestskej časti. Ostatné pozemky bude Magistrát hlavného mesta kosiť v priebehu apríla.

Zdroj: Martin Kuruc FB
Výsadba smrekov vo Vrakuni
3
Galéria
Zdroj: Martin Kuruc FB

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM