Martin Zvolensky Iné športy

Na Pasienkoch sa hralo o čelo tabuľky

Vodnopólová EMM extraliga pokračovala 5.kolom. Do hlavného mesta pricestovali Košičania a priebežné postavenie v ligovej tabuľke sľubovalo zaujímavý zápas.

Slávia UK Bratislava momentálne na druhej priečke bola vyrovnaným súperom majstrovi z Košíc. Úvod síce patril ,,sršňom“ z Košíc, keď sa presadili v presilovkách aj strelecky. Naopak hráči Slávie nedokázali odpovedať ani v početnej výhode.
V úvode druhej časti hry využil presilovku domácich Dušan Holas, keď potrestal vylúčenie Tomáša Bača. ČH Hornets s viacerými hráčmi reprezentačného výberu dokázali ubrániť strelcov Slávie a presadiť sa aj v útoku. Do polčasu viedli o šesť gólov a zdalo sa, že je rozhodnuté.
Domáci v tretej ,,štvrťke“ pridali na dôraze v obrane. Zaskvel sa Andrej Duda, keď zlikvidoval majstra piatimi zákrokmi a osmelili sa aj strelci. Tomáš Korauš v 18.minúte vymietol horný roh košickej brány a Slávia vyhrala tretiu štvrtinu 3:0.
V nervóznom závere stretnutia už majster z Košíc dokázal tesné víťazstvo ubrániť. Po vzájomnom napadnutí boli vylúčení s náhradníkom , domáci Andrej Janíček a Košičan Martin Kolárik. Pre tri osobné chyby nedohrali ani Vlado Plvan (Slávia) a Peter Nižný (ČH Hornets)

Slávia UK Bratislava – ČH Hornets Košice 8:10 (1:5, 2:4, 3:0, 2:1) Góly:Janíček, Kratochvíl a Korauš po 2, Holas a Brezina po 1 – K. Bačo 3, Kolárik a Hrošík po 2, Faměra, Mravík a Nižný po 1, 200 divákov

Výsledky ďalších zápasov 5.kola: KVP NCHZ Nováky – KPŠ Nereus Žilina 11:7 (1:1, 2:3, 5:0, 3:3) Góly: Tkáč 4, Ďurík 3, Baláž 2, Košian, T. Bielik – Kapuš 4, J. Bielik, Hodas, Prelovský, 350 divákov

Tozan SC Topoľčany – ŠKP Košice 15:3 (5:2, 2:0, 5:1, 3:0) Góly: Kertesz 6, Valach 3, Pecz a Cipov po 2, Lacika a Ondraška 1 – Eschwig, Molnár a S. Nagy po 1, 350 divákov

KPŠ Akademik Košice-Staré mesto – KVP Komárno 18:3 (4:1, 5:0, 5:2, 4:0) Góly: Ligocký 5, Pataki 3, Zaťovič, A. Nagy, Rozycki a Šuster po 2, Belluš a Šurim po 1 – Kedro 2, Fazekas 1, 100 divákov