Samospráva

Na obnovu škôl a internátov v Bratislavskom kraji pôjde viac ako milión eur

Opravy sa začínajú v siedmich školách, jednom školskom internáte a v jednom domove sociálnych služieb v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti.

Ilustračný obrázok k článku Na obnovu škôl a internátov v Bratislavskom kraji pôjde viac ako milión eur
7
Galéria

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) pokračuje počas letných prázdnin v rekonštrukciách viacerých budov. Opravy sa začínajú v siedmich školách, jednom školskom internáte a v jednom domove sociálnych služieb v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti. Na ich obnovu vyčlenil kraj viac ako milión eur.

Rekonštrukcie aj menšie opravy

„Nerobíme len väčšie rekonštrukcie, ako je výmena striech, okien, dverí či realizácia zateplenia, ale súčasťou sú aj menšie opravy vo vnútorných, ako aj vo vonkajších priestoroch,“ poznamenal predseda BSK Juraj Droba.

Stredná priemyselná škola elektrotechnická K. Adlera v Bratislave sa dočká obnovy vonkajšieho športového areálu za takmer 365-tisíc eur. Ďalších viac ako 170-tisíc eur bude stáť výmena rozvodu ústredného kúrenia, teplej úžitkovej vody a cirkulačného potrubia teplej úžitkovej vody v Strednej odbornej škole elektrotechnickej na Rybničnej ulici.

Balkóny, strechy aj rozvody

V Strednej odbornej škole (SOŠ) kaderníctva a vizážistiky na Svätoplukovej ulici pribudne nové sociálne zariadenie a rozvody vody a kanalizácie za takmer 111-tisíc eur. Ďalších takmer 123-tisíc eur predstavujú náklady na výmenu okien v Strednej odbornej škole podnikania na Strečnianskej u­lici.

V Strednej priemyselnej škole strojníckej na Fajnorovom nábreží sa oprava týka odvodnenia balkóna a strechy za približne 6000 eur. Zároveň sa vypracováva projektová dokumentácia a statický posudok pre presklené zádverie.

Základná škola a gymnázium s vyučovacím jazykom maďarským na Dunajskej ulici bude mať obnovenú poškodenú časť fasády a rozvodov za viac ako 12-tisíc eur. V rozpočte kraja je tiež vyčlenených takmer 50-tisíc eur na rekonštrukciou trafostanice v školskom internáte na Saratovskej ulici, v Domove sociálnych služieb Integra rekonštruujú kuchyňu za takmer 46-tisíc eur.

Nových vstupných priestorov, sociálnych zariadení a hráčskych šatní v športovej hale za približne 95-tisíc eur sa dočká Stredná odborná škola na Myslenickej ulici v Pezinku. Zároveň sa v internáte školy pripravuje rekonštrukcia vstupných priestorov v troch odborných učebniach za viac ako 111-tisíc eur.

Fajnorka škola
7
Galéria

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie