Maros Palesch Rôzne

Na nádvorí Zichycho paláca otvorili letnú čitáreň

BRATISLAVA - STARÉ MESTO, 01.07.2011. Po niekoľkých rokoch sa na nádvorí Zichycho paláca v bratislavskom Starom Meste na Ventúrskej ulici otvorila samoobslužná čitáreň. Návštevník tu môže nájsť zaujímavé knihy, bezplatné wi-fi pripojenie na internet

**„Chceme, aby sa Zichyho palác znova otvoril najmä Staromešťanom, ale aj Bratislavčanom z iných mestských častí a návštevníkom,“ **povedala starostka Starého Mesta Táňa Rosová.

Knižnica bude fungovať ako tzv. knižný kolotoč, to znamená, že ktokoľvek si môže požičať knihu bez akéhokoľvek preukazu a po dočítaní ju doniesť späť.

Nádvorie Zichyho paláca bude okrem toho hostiť aj divadelnú časť Kultúrneho leta. Novou divadelnou aktivitou bude v auguste a v septembri Leto hereckých osobností 2011, záštitu nad ktorým prevzala starostka Táňa Rosová. Do Bratislavy prídu slávni českí herci ako Karel Roden, Ivana Chýlková, Jana Krausová a Iva Janžurová. Vystupovať budú v „kamenných“ divadlách ako Nová Scéna či Ateliér Babylon (bývalý West), ale na nádvorí Zichyho paláca budú sprievodné podujatia, napr. „Káva u Zichyho“, čiže neformálne rozprávanie a čítanie s hereckými hviezdami.

V spolupráci s vydavateľstvom Gorila sa na nádvorí uskutoční aj niekoľko verejných čítaní slovenských autorov pre dospelých a so známym propagátorom čítania pre deti Tiborom Hujdičom, známejším skôr ako Pán Mrkva, aj pre deti.

Na nádvorí Zichyho paláca sa bude konať v rámci Kultúrneho leta v Starom Meste tiež cyklus jazzových, bluesových a soulových koncertov.

Zdroj: MČ Bratislava – Staré Mesto, Tomáš HALÁN

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM