Rôzne

Na lyžovačku do rakúskeho Stuhlecku sa možno dostať špeciálnou dopravou

Pre slovenských lyžiarov zabezpečuje do rakúskeho strediska Stuhleck pri Semmeringu tradičnú autobusovú dopravnú linku Slovak Lines.

Ilustračný obrázok k článku Na lyžovačku do rakúskeho Stuhlecku sa možno dostať špeciálnou dopravou
5
Galéria
Zdroj: TASR

Rakúske stredisko Stuhleck pri Semmeringu je najvyšší kopec (1 783 m) v najväčšom lyžiarskom stredisku na východe Rakúska.

Linka pre lyžiarov

„Táto linka je naša jediná zahraničná pre lyžiarov. Robíme ju už siedmu sezónu a záujem sa zvyšuje. Tomu prispôsobujeme počet autobusov. Stalo sa, že sme naraz vypravili aj päť, ale ešte ani jeden deň sme ju nezrušili,“ uviedla hovorkyňa prepravcu Eva Vozárová.

Z Bratislavy linka premáva počas víkendov, sviatkov a prázdnin až do konca vhodných snehových podmienok. Lyžiari sú na svahu od začiatku spustenia vlekov až do ukončenia prevádzky.

„Mnohí chodia častejšie a šoféri ich už poznajú. Pohodlné je to, že z autobusu vystúpia až pod lyžiarskym svahom, blízko lanovky. Počas obeda medzi 12. a 13. hodinou je vodič v autobuse, kde sa lyžiari môžu prezliecť, zohriať i najesť, potom opäť idú na svah,“ dodala Vozárová.

Množstvo lyžiarov z rôznych krajín sa na svah presúva štvor- a šesťmiestnymi sedačkami na tri výstupné stanice. Celkovo 24 km zjazdoviek dáva na výber každému podľa zdatnosti a odvahy.

Stuhleck
5
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM