Krimi

Na diaľnici D2 sa strieľalo: Polícii unikal ozbrojený muž z ČR podozrivý z lúpeže

Diaľniční policajti z Malaciek sa pokúsili zastaviť vodiča pomocou odstavenia štyroch kamiónov a prehradenia jazdných pruhov. Vodič zastal až po výstreloch.

Ilustračný obrázok k článku Na diaľnici D2 sa strieľalo: Polícii unikal ozbrojený muž z ČR podozrivý z lúpeže
4
Galéria

Na diaľnici D2 v stredu (24. 7.) večer policajti vystrelili na unikajúce auto so 44-ročným mužom podozrivým z lúpeže v Českej republike. Bratislavská krajská polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

Naháňačka na diaľnici

Na auto s podozrivým slovenských policajtov upozornili českí kolegovia, podľa ktorých bol muž ozbrojený nožom. Svojou jazdou tiež ohrozoval bezpečnosť premávky, preto sa ho diaľniční policajti z Malaciek pokúsili zastaviť pomocou odstavenia štyroch kamiónov a prehradenia jazdných pruhov.

Vodič sa však pokúsil uniknúť cez medzeru medzi odstavenými vozidlami. Policajti preto použili dva varovné výstrely do vzduchu. Keď vodič nezastavoval, strelili mu do oboch kolies. „Po výstreloch vodič ihneď s vozidlom zostal stáť, avšak na výzvy policajtov aby vystúpil z vozidla nereagoval. Preto boli voči nemu aj v súčinnosti s príslušníkmi českej polície použité donucovacie prostriedky,“ opisuje polícia.

Policajti po zadržaní muža zistili, že má na chrbte podliatinu v oblasti chrbta, preto privolali záchranárov. Tí ho previezli do nemocnice. Po prepustení muža umiestnili do cely policajného zaistenia.

Polícia vystrelila na muža z ČR podozrivého z lúpeže
4
Galéria

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM