Na Devínskej Kobyle by mala v tomto roku vyrásť nová rozhľadňa

Výstavbu turistickej rozhľadne na vrchole Devínskej Kobyly zahrnula mestská časť Devínska Nová Ves do rozpočtu na rok 2018.

Nadstavba materskej školy, výstavba turistickej rozhľadne či dokončenie nového parku. To všetko čaká mestskú časť Devínska Nová Ves v roku 2018.

Samospráva bude v tomto roku hospodáriť s rozpočtom vo výške takmer 11 miliónov eur. V ňom sú zahrnuté viaceré významné investície. „Schválený rozpočet je ambiciózny a je ťažké povedať, na čo by sme sa chceli najviac sústrediť. V zásade na všetko,“ pre Bratislava24.sk povedal prednosta miestneho úradu v Devínskej Novej Vsi Ignác Olexík.

Hlavné projekty

Devínska Nová Ves má v pláne na rok 2018 niekoľko zaujímavých a pre mestskú časť významných projektov. Tu sú tie najdôležitejšie:

Dokončenie parku pri ZŠ Charkovská

V areáli bývalej základnej školy na Charkovskej ulici je na tento rok naplánované dokončenie nového parku, ktorého výstavba začala už v roku 2017. Zároveň sa budova bývalej základnej školy zmení na Múzeum školstva a pedagogiky, ktoré po rekonštrukcii do nej presťahujú.

Rozšírenie kapacít materských a základných škôl

Samospráva taktiež plánuje vytvoriť nové miesta pre deti v školských zariadeniach. Tento zámer chcú zrealizovať rozšírením kapacity materskej školy M. Marečka formou nadstavby. V základnej škole I. Bukovčana majú zase v pláne zriadiť nové triedy dobudovaním deliacich priečok.

Výstavba turistickej rozhľadne

O výstavbe novej turistickej rozhľadne na vrchole Devínskej Kobyly sa hovorilo už koncom roka 2016. Nová rozhľadňa by mala mať výšku cez 20 metrov a bude v tvare pamodlivky. Projekt rozhľadne má za cieľ podporiť rozvoj pešej turistiky a zároveň vytvoriť atraktívne oddychové miesto pre občanov Devínskej Novej Vsi a blízkeho okolia.

Okrem toho plánuje Devínska Nová Ves v roku 2018 pokračovať v opravách ciest, chodníkov a v budovaní nových parkovacích miest a spevnených plôch. Podrobný rozpočet a plán investícií mestskej časti si môžete pozrieť TU.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk