Správy

Na Devínskej ceste si dajte pozor! Vodiči tam musia počítať s OBMEDZENIAMI

Na Devínskej ceste budú v nasledujúce dni opäť dopravné obmedzenia.

Ilustračný obrázok k článku Na Devínskej ceste si dajte pozor! Vodiči tam musia počítať s OBMEDZENIAMI
6
Galéria
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Na Devínskej ceste v Bratislave treba v nasledujúce dni (14. – 15. 2.) opäť počítať s dopravnými obmedzeniami. Dôvodom je odvoz a dovoz betónových zvodidiel pre vlaňajší zosuv svahu. Informuje o tom mestská časť Devín na svojom webe.

V súvislosti so zosuvom svahu vyhlásilo mesto 18. januára mimoriadnu situáciu.

Na čo sa treba pripraviť?

Najprv bratislavský magistrát zabezpečí v stredu (14. 2.) od 10.00 h odvoz zvodidiel z niektorých úsekov. Stavebné práce budú riadené bezpečnostnými zložkami.

„Bude obmedzený jeden jazdný pruh smerom do Devína,“ upozorňuje mestská časť Devín s tým, že predbežné ukončenie prác je do 18.00 h.

Následne budú vo štvrtok (15. 2.) o 20.00 h dovezené na spomínané úseky ďalšie betónové zvodidlá. Opätovne bude obmedzený jeden jazdný pruh smerom do Devína. Stavebné práce, ktoré budú riadiť bezpečnostné zložky, by mali predbežne trvať do 1.00 h ráno nasledujúceho dňa.

Prijali opatrenia

K zosuvu časti svahu medzi zastávkami Jurigrad a Vodárenské múzeum došlo ešte vlani medzi sviatkami. Podľa magistrátu to mohlo byť v nadväznosti na nadpriemerné zrážky počas decembra. V druhej polovici januára 2024 vyhlásilo mesto mimoriadnu situáciu, čo mu umožňuje operatívnejšie a efektívnejšie vykonať potrebné opatrenia a práce na to, aby sa predišlo prípadnému ďalšiemu zosuvu.

Zosuv hlavné mesto prekrylo, aby neprichádzalo k jeho premočeniu, v lokalite nad zosuvom umiestnilo vrecia s pieskom na odklonenie stekajúcej vody do miesta zosuvu. Pod svahom osadilo betónové zvodidlá tak, aby zosuv nepokračoval a bola zabezpečená prejazdnosť komunikácie. Pristúpilo takisto k prieskumu kritického územia, následne avizuje ďalšie kroky.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež

Zosun svahu na Devínskej ceste
6
Galéria
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM