Aktualizované Rôzne

VIDEO: Nová nemocnica na Rázsochách bude stáť štvrť miliardy

Práce na stavenisku novej Univerzitnej nemocnice na Rázsochách pokračujú. Projektovú dokumentáciu vyberú vo verejnom obstarávaní.

Zdroj: Dnes24.sk

Proces verejného obstarávania na vypracovanie projektovej dokumentácie novej Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) na Rázsochách ešte nie je ukončený.

Pre TASR to uviedla hovorkyňa ministerstva zdravotníctvam Zuzana Eliášová.

Obstarávanie za 17 a pol milióna eur

„Odhadovaný čas, ktorý bude potrebný na dokončenie verejného obstarania, je minimálne štyri mesiace. Po ukončení procesu verejného obstarávania bude výsledok verejne dostupný,“ komentovala Eliášová.

Predpokladaná hodnota zákazky je 17,5 milióna eur.

Ministerstvo vyhlásilo verejné obstarávanie na komplexnú prípravu projektu nemocnice na Rázsochách na konci mája. Obsahuje vypracovanie projektovej dokumentácie vrátane inžinierskej činnosti a poradenstva pri príprave realizácie stavby, autorský dohľad nad realizáciou stavby a manažment zdravotnej starostlivosti.

Nová nemocnica za štvrť miliardy

Nová UNB má byť podľa ministerstva zdravotníctva centrom excelentnosti, poskytovať bude komplexné služby v liečebno-preventívnej starostlivosti.

Odhadované náklady na novú nemocnicu sú v koncepcii schválenej vládou stanovené na 263 miliónov eur. V sume sú zahrnuté búracie práce desaťročia rozostavanej budovy či projektová príprava ako je medicinálne plánovanie, architektúra a projekcie.

Nemocnica Rázsochy
14
Galéria

Chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie