Lucia Lauková Rôzne

Mieri k nám ďalšia vlna silných búrok: Pršať má do konca týždňa

Ďalšie búrky prinesie na naše územie už večer studený front. V ňom sa budú tvoriť intenzívne búrky.

Ilustračný obrázok k článku Mieri k nám ďalšia vlna silných búrok: Pršať má do konca týždňa
Zdroj: TASR

Podľa vyhliadok musíme do konca týždňa rátať s búrkami. Postupne však budú podľa imeteo.sk intenzívnejšie, nakoľko sa situácia mierne zmení.

Búrky sa na našom území začnú tvoriť už vo štvrtok 20. júna. „Tie sa budú vytvárať v teplom a vo vlhkom vzduchu, ktorý nad naše územie prúdi a labilizuje sa. Dnes pôjde na našom území o podobný typ búrok ako počas včerajšieho dňa,“ uvádza portál.

Dnešné búrky budú podľa portálu najskôr orografické a budú sa tak viazať na hory. Zmena má prísť v priebehu večera, kedy sa od západu očakáva ďalšia vlna búrok.

„Pôjde však už o frontálne búrky. Nad naše územie sa z Rakúska a z Česka nasunie studený front, ktorý sa tu bude vlniť a na tomto studenom fronte sa od dnešného večera až do soboty budú tvoriť búrky,“ predpokladá imeteo.sk.

Ako vysvetľuje portál, front bude nad našim územím prakticky stáť, a tak sa v priebehu dňa budú naďalej vytvárať v labilnom vzduchu búrky. Tie sa majú skončiť až v závere týždňa. Budúci týždeň by mal odštartovať príjemným a pokojným počasím.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM