Nina Táborská Rôzne

MHD bez meškaní: V noci sa o to postarali námrazové vozidlá

Vďaka celomestskému posypu, ktorý bol v noci vykonaný a nasadeniu námrazových vozidiel, je zabezpečená zjazdnosť tratí a trakčného vedenia. Premávka MHD je plynulá a bez meškaní vo všetkých častiach mesta.

Ilustračný obrázok k článku MHD bez meškaní: V noci sa o to postarali námrazové vozidlá
Zdroj: TASR

V noci z piatka na sobotu sa aj napriek plusovým teplotám tvorila v hlavnom meste Slovenska poľadovica a namŕzalo trolejové vedenie.

Premávka nočných spojov v Bratislave bola aj napriek tomu zabezpečená bez mimoriadnych udalostí a prestojov v doprave, informoval dnes Dopravný podnik Bratislava (DPB).

Pre premávku mestskej hromadnej dopravy (MHD) bolo nevyhnutné zabezpečiť celomestský posyp a odstránenie námrazy. Kontrolu zjazdnosti jednotlivých ciest zabezpečoval dopravný dispečing v súčinnosti s vodičmi nočných liniek.

Prostredníctvom centrálnej výzvy boli vodiči informovaní, aby jazdu prispôsobili stavu a povahe vozovky.

Odstraňovanie námrazy z trolejového vedenia zabezpečovali dva električkové vlaky, jeden trolejbus a trolejbusové linky nočnej dopravy.

Počas noci vykonali pracovníci DPB opravu trakčného vedenia na Kollárovom námestí. Vzhľadom na rozsah prác k nej mohli pristúpiť až po ukončení premávky denných liniek.

Prejazdnosť nočných liniek týmto úsekom bola zabezpečená v súčinnosti s dopravným dispečingom.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM