Rôzne Správy

Mestská polícia má NOVÉ autá: Jedno z nich má špeciálnu výbavu pre KRÍZOVÉ situácie! +VIDEO

Vozový park polície osviežilo 11 nových áut. Jedno z nich je určené na riešenie krízových situácií v uliciach hlavného mesta, ale aj v ťažšie dostupnom teréne.

Ilustračný obrázok k článku Mestská polícia má NOVÉ autá: Jedno z nich má špeciálnu výbavu pre KRÍZOVÉ situácie! +VIDEO
Zdroj: Facebook.com/Mestská polícia Bratislava

Mestská polícia v Bratislave má 11 nových vozidiel. Jedným z nich je aj vozidlo so špeciálnou výbavou, ťažným i navíjacím zariadením, ktoré je určené na riešenie krízových situácií v uliciach hlavného mesta, ale aj v ťažšie dostupnom teréne. TASR o tom informoval vedúci oddelenia komunikácie mestskej polície Peter Borko.

Nové vozidlá

Je nesmierne dôležité, aby sme sa na vozidlá mohli spoľahnúť. A to najmä v situáciách, kedy je ohrozený ľudský život a mnohokrát rozhoduje každá jedna sekunda,“ konštatuje náčelník mestskej polície Miroslav Antal.

Nové vozidlá pomôžu policajtom rýchlejšie sa presúvať a chrániť život a zdravie obyvateľov.

Nové vozidlá nahradia najstaršie a najmenej spoľahlivé autá vo vozovom parku. Od obmeny sa očakáva aj šetrenie financií na ich prevádzku a servis. Viaceré vozidlá, ktoré v súčasnosti mestská polícia používa, majú najazdených viac ako 350 000 kilometrov.

Špeciálne vybavenie

Pri mimoriadnych a krízových situáciách bude pomáhať vozidlo so špeciálnym vybavením. Ide napríklad o situácie, ktoré môžu nastať v súvislosti so zimným obdobím, pri povodniach i iných prírodných katastrofách, ale tiež pri demonštráciách a veľkých a rizikových športových alebo kultúrnych podujatiach. Vozidlo bolo pridelené Útvaru zásahovej jednotky a kynológie.

Vozidlo má zabudované ťažné a aj navíjacie zariadenie. „Na korbe máme špeciálnu výbavu, ktorú nemá žiadna iná hliadka mestskej polície,“ približuje veliteľ útvaru Marek Schürger. Tá je postupne dopĺňaná. Slúži na pomoc hliadkam mestskej polície, ale najmä ľuďom v núdzi, kedy nie je možné počkať na profesionálne záchranné zložky.

Dôležitá technika

V súčasnosti už výbava obsahuje napríklad vyslobodzovaciu techniku ako páčidlá, kliešte na kov, sekeru, hydraulickú sadu, zimné reťaze na osobné autá, vyslobodzovacie pásy, baranidlo, teleskopický rebrík či pohotovostnú prepravnú plachtu pre zranených.

Jej súčasťou sú aj záchranné vesty do vody, laná, nočné videnie, hasiaca technika, sady prvej pomoci, nosiče balistických plátov či balistický štít. V pláne je zaobstarať napríklad aj nafukovací motorový čln.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: Facebook.com/Mestská polícia Bratislava
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM