Krimi

Mestská polícia chytila sprejerky, ktoré počmárali budovu a chodník v centre mesta

Dievčatá sa policajtom priznali, že čiernym sprejom znehodnotili v hlavnom meste stenu budovy na Baštovej ulici, ale aj chodník na Námestí SNP.

Ilustračný obrázok k článku Mestská polícia chytila sprejerky, ktoré počmárali budovu a chodník v centre mesta
Zdroj: Mestská polícia Bratislava

Mestská polícia v Bratislave chytila v pondelok (11. 3.) večer dve sprejerky vo veku 16 a 17 rokov a odovzdala ich štátnym policajtom.

Mladé sprejerky

Dievčatá sa policajtom priznali, že čiernym sprejom znehodnotili v hlavnom meste stenu budovy na Baštovej ulici, ale aj chodník na Námestí SNP. Informovala o tom hovorkyňa bratislavskej mestskej polície Barbora Krajčovičová.

Mestská polícia prijala v pondelok po 22:30 hod. od občana oznam, že na križovatke ulíc Klariská – Baštová dve osoby sprejujú nápis na stenu budovy. Oznamovateľ zároveň ozrejmil, že osoby sa presúvajú smerom na zastávku MHD Zochova.

„Na uvedenom mieste mestskí policajti spozorovali dve podozrivé osoby, ktoré mali ruky znečistené čiernou farbou a vedľa seba položený sprej čiernej farby, ako aj tašku so šablónami na sprejovanie. Ako sa na mieste ukázalo, išlo o dievčatá vo veku 16 a 17 rokov, ktoré sa policajtom priznali, že to boli ony, ktoré čiernym sprejom znehodnotili stenu rožnej budovy na Baštovej ulici, ale aj chodník na Námestí SNP,“ spresnila Krajčovičová.

Keďže vzniklo podozrenie zo spáchania trestného činu poškodzovania cudzej veci, obe dievčatá boli na mieste odovzdané príslušníkom Policajného zboru SR.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie