Tomáš Stupavský Samospráva

Mesto už začalo s kosením trávy. Údržba zelených plôch bude intenzívnejšia ako po minulé roky

V Bratislave už naplno prepukla jar a všetká zeleň začína rásť a kvitnúť. Preto od minulého týždňa mesto začalo s kosením. Prvé kosby prebehli už v mestských častiach Rača, Dúbravka, Dlhé diely, Karlova Ves a Vrakuňa.

Ilustračný obrázok k článku Mesto už začalo s kosením trávy. Údržba zelených plôch bude intenzívnejšia ako po minulé roky
Zdroj: TASR

V súčasnosti sa kosí v mestských častiach Staré Mesto a Petržalka.

„Čistota a poriadok sú prioritou nášho mesta. Vyčlenili sme v rozpočte finančné prostriedky aj na údržbu zelene a čistenie ulíc a parkov. Viac ako 1 200-tisíc metrov štvorcových sídliskovej zelene a viac ako 60-tisíc metrov štvorcových parkovej zelene bude mesto tento rok kosiť a upravovať,“ uviedol primátor mesta Ivo Nesrovnal.

Tento rok sa oproti predošlým zmení intenzita kosenia. V priebehu roka 2015 sa bude kosiť až päťkrát. Predtým sa kosilo trikrát ročne.

„V parkoch a parkových plochách, ktoré sú v tzv. v prvej intenzite triednej údržby – najmä v časti Staré Mesto, bude kosenie prebiehať každé dva týždne. Závisieť to však samozrejme aj od počasia. V prípade silných dažďov, prípadne sucha, mesto prispôsobí intenzitu kosenia,“ informovala hovorkyňa mesta Ivana Skokanová.

Zvýšil sa aj počet koscov. Do kosenia sa budú zapájať tri až štyri skupiny. Po zime sa tak jedná už o druhú údržbu zelene. V prvom prípade sa jednalo o jarné čistenie, kedy sa zelené plochy čistili od starých listov, konárov.

Mesto má v pláne okrem iného začať s ošetrovaním drevín či odbornými rezmi v parkoch, na plochách základných škôl a v areáloch, ktoré sú v správe mesta.

Prečítajte si tiež: V Bratislave už cítiť jar. Mesto začalo na námestiach vysádzať kvetiny

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie