Mesto organizuje verejnú zbierku teplých vecí pre ľudí bez domova

Máte plnú skriňu nepotrebného šatstva? Je najvyšší čas všetko pekne vytriediť a nepotrebnými kúskami pomôcť ľuďom bez domova.

Ilustračný obrázok k článku Mesto organizuje verejnú zbierku teplých vecí pre ľudí bez domova
Zdroj: TASR

S prichádzajúcimi zimnými mesiacmi sa hlavné mesto rozhodlo zorganizovať verejnú zbierku teplého šatstva a oblečenia na pomoc ľuďom bez domova, ktorá trvá do pondelka 20. 11. 2017. Vyzbierané veci budú určené ako pre mestskú nocľaháreň Mea Culpa, tak aj pre iné organizácie pracujúce s ľuďmi bez domova.

Zbierka oblečenia

„Hlavné mesto chce pomôcť ľudom, ktorí to potrebujú, preto organizujeme túto zbierku s cieľom priamej pomoci ľuďom, ktorí sa ocitli v núdzi a potrebujú našu materiálnu pomoc. Mali by sme myslieť na to, že práve v zimných mesiacoch potrebujú našu pomoc ešte viac,“ informovala Vlasta Miškaninová z oddelenia sociálnych vecí Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy.

Do zbierky pánskeho aj dámskeho teplého oblečenia (svetre, bundy, tričká, šály, nohavice, športové oblečenie), spodného prádla, ponožiek, diek, spacích vakov je možné zapojiť sa do 20. novembra 2017 každý pracovný deň v čase od 17:00 do max. 20:00 hod. Iné veci ako vyššie menované prevzaté nebudú. Veci je potrebné priniesť priamo do nocľahárne Mea Culpa na Hradskú 2B v bratislavskej Vrakuni (blízko je zastávka MHD Váhostav).

Bratislava24.sk informovala Iveta Kešeľáková z Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Odporúčame