Kultúra

Medzinárodná výstava Textil Art of Today pozná víťazov. Umenie v textile uvidíte v Danubiane

Piaty ročník medzinárodnej výstavy Textile Art of Today v bratislavskom múzeu moderného umenia Danubiana Meulenseen Art Museum pozná svojich víťazov.

Ilustračný obrázok k článku Medzinárodná výstava Textil Art of Today pozná víťazov. Umenie v textile uvidíte v Danubiane
Zdroj: TASR

Víťazmi Textile Art of Today 2018 sa stali Marian Bijlenga z Holandska, Takumi Ushio z Japonska, Jiseon Yoon z Južnej Kórey, Sui Park z USA, Joanna Zemanek z Poľska, Slovenky Martina Chudá a Lucia Seppová, Karolina Lizurej z Poľska a Rosanna Rios z Venezuely.

Nad najväčším medzinárodným výtvarným projektom v strednej Európe, ktorý prezentuje súčasnú textilnú a vizuálnu tvorbu, prevzali záštitu ministri kultúry V4.

„Piateho ročníka Textile Art of Today sa zúčastnilo 400 umelcov zo 49 krajín a piatich kontinentov. Kurátorská porota vybrala z 1000 prihlásených diel 121 najlepších. Mottom budúcnosti Textile Art of Today je prepájanie textilného umenia a moderných technológií,“ informoval TASR Andrej Augustín, ktorý sa podieľal na príprave spomínanej výstavy.

Toto kultúrne podujatie ako jediné v Európe putuje. V priebehu tohto a budúceho roku budú môcť návštevníci vidieť diela v piatich múzeách a galériách V4. Výstava potrvá do 11. novembra.

Ilustračné foto, archív TASR

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM