Tomáš Stupavský Rôzne

Matica slovenská si v Ružinove pripomenula 77. výročie smrti Andreja Hlinku

Matica slovenská v spolupráci s mestskou časťou Bratislava – Ružinov a ďalšími partnermi si v nedeľu spolu s desiatkami obyvateľov Bratislavy pripomenuli 77. výročie smrti Andreja Hlinku. Pietna spomienka sa konala v ružinovskom parku, ktorý nesie Hlinkovo meno.

Ilustračný obrázok k článku Matica slovenská si v Ružinove pripomenula 77. výročie smrti Andreja Hlinku
Zdroj: TASR

Predseda Matice slovenskej Marián Tkáč poukázal najmä na duchovnú silu a odvahu Andreja Hlinku bojovať za práva Slovákov aj za cenu vlastného strádania, ba dokonca aj väzenia. Odkaz pre súčasných politikov v osobe A. Hlinku spočíva podľa predsedu MS predovšetkým v jeho otvorenosti a čitateľnosti pre ľudí.

„Mali by sme hovoriť jasne. Áno, áno, nie, nie. Toto národu prospeje, toto mu škodí. Nemali by sme sa báť, nemali by sme mať hlavu v piesku. A niekedy riskovať aj svoj osobný život a pohodlie za cenu, že chceme pre odkázané sociálne vrstvy, pre národ len to, čo mu patrí,“ uviedol Marián Tkáč.

Pietnu spomienku na Andreja Hlinku pri príležitosti 77. výročia od jeho smrti ukončila podvečer svätá omša v Kostole sv. Vincenta de Paul v Ružinove, ktorú bude celebrovať biskup František Rábek.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM