Rôzne

Malokarpatský expres vás odvezie do Malých Karpát aj s bicyklom

Malokarpatský expres bude premávať každú sobotu, nedeľu a počas štátnych sviatkov až do konca septembra.

Ilustračný obrázok k článku Malokarpatský expres vás odvezie do Malých Karpát aj s bicyklom
14
Galéria
Zdroj: TASR

Jedinečné autobusové spojenie do Malých Karpát – Malokarpatský expres – štartuje túto sobotu 1. júna 2019 už svoju tretiu sezónu. Bratislava24.sk informovala Lucia Forman, hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kra­ja.

Spoznávajte náš región

Jeho pridanou hodnotou je, že cestujúci si môžu prepraviť bicykel priamo v priestore autobusu. Vydajte sa opäť do Malých Karpát a spoznávajte Bratislavský kraj cez Svätý Jur, Pezinok, Modru, Častú až po Budmerice.

„Malokarpatský región je zaujímavý pre všetky vekové kategórie. Prídu si tu na svoje milovníci histórie, kultúry, prírody, remesiel, tradícií, turistických trás či cyklotrás. Zabudnúť nemôžem ani na rekreačné strediská, výbornú gastronómiu a vynikajúce vína. K týmto cieľom sa dostanete pohodlne Malokarpatským expresom a spolu s bicyklom sa dostať aj na jedinečnú pumptrackovú dráhu v Bike Parku na Zochovej chate pri Modre, ktorá je obľúbená u verejnosti, športovcov a rodín s deťmi. Odporúčam aj rozhľadňu Veľká Homola, z ktorej sa vám naskytne nádherný výhľad,“ priblížil bratislavský župan Juraj Droba.

Cestovný poriadok

Malokarpatský expres bude premávať každú sobotu, nedeľu a počas štátnych sviatkov na trase Bratislava–Budmerice cez Svätý Jur, Pezinok, Zochovu chatu a Červený Kameň a to až do konca septembra. Jeho súčasťou je turistický sprievodca, ktorý podáva informácie o trase a miestach záujmu. Cestovné lístky sa zakupujú v autobuse.

Autobus má 24 miest na sedenie a státie a 24 miest na uloženie bicyklov. Celodenný cestovný lístok vrátane prepravy jedného bicykla stojí 4 eurá, zľavnený celodenný cestovný lístok do 15 rokov vrátane prepravy jedného bicykla stojí 2 eurá, jednorazový cestovný lístok vrátane prepravy jedného bicykla stojí 2 eurá, jednorazový zľavnený cestovný lístok do 15 rokov vrátane prepravy jedného bicykla vyjde na 1 euro.

V autobuse platí Bratislava CARD City & Region. Počas platnosti lístka je možné autobus ľubovoľne využívať po celej trase.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM