Maros Palesch Rôzne

Majstrovstvá sveta s podporou envirorezortu

BRATISLAVA - ČUNOVO, 20.07.2011. Pozornosť celého vodno-slalomárskeho sveta sa začiatkom septembra 2011 zameria práve na Slovensko. V areáli umelého kanála vodných športov v Čunove sa uskutoční významné športové podujatie - Majstrovstvá sveta vo vodn

Takmer 600 pretekárov z 80 krajín sveta bude v období od 6. do 11. septembra bojovať o miestenky na letné olympijské hry 2012 v Londýne. Záštitu nad týmto medzinárodným podujatím a členstvo v Čestnom organizačnom výbore MS 2011 prevzal minister životného prostredia SR József Nagy.

„Vítam aktivity, ktoré môžu pozitívnym spôsobom zviditeľniť Slovensko aj na medzinárodnom fóre. Verím, že areál vodného diela v Čunove zanechá v návštevníkoch dobrý dojem, keďže okrem vodného slalomu sú tu veľmi dobré podmienky pre cykloturistiku, rybolov a rafting,“ povedal minister József Nagy.

Areál vodných športov v Čunove, ktorý vybudovala Vodohospodárska výstavba, štátny podnik v roku 1996, tvorí Umelý kanál vodných športov. Spĺňa olympijské kritériá a je považovaný za jeden z najlepších kanálov na svete. Vodohospodárska výstavba, štátny podnik má vo vlastníctve tento areál o ktorý sa od vybudovania stará a tak poskytuje tréningové možnosti pre vodných slalomárov, raftistov, ale aj pre rekreačných športovcov. V roku 1997 a 1999 sa tu uskutočnil Svetový pohár vo vodnom slalome. V roku 2000 a 2001 hostil Majstrovstvá sveta juniorov, v roku 2003 Majstrovstvá Európy juniorov a v minulom roku seniorské Majstrovstvá Európy. Pred Majstrovstvami sveta sa vykoná rekonštrukcia areálu, ktorá pozostáva z revitalizácie areálu a opravy kanála, kde sa uskutočnia MS.

Zdroj: MŽP SR, Michal Cákoci

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM