Správy

M. Mišún: Možno ak sa ľudia spontánne rozhodnú blokovať týchto úchylákov homosexuálnych, možno sa niečo stane

Sprievod niekoľkých desiatok ľudí sa pod zástavami opozičnej parlamentnej Ľudovej strany Naše Slovensko vydal z bratislavskej Hlavnej stanice na Hviezdoslavovo námestie, ktoré je vyhradené účastníkom pochodu Dúhový Pride.

Ilustračný obrázok k článku M. Mišún: Možno ak sa ľudia spontánne rozhodnú blokovať týchto úchylákov homosexuálnych, možno sa niečo stane
Zdroj: TASR

V sprievode neoficiálneho protestného zhromaždenia je aj predstaviteľ ĽSNS Marián Mišún. Novinárom vysvetlil, že ide o spontánnu akciu, ktorú podľa neho nikto neorganizuje. Účastníkom do megafónu oznámil, že prišli na „protest proti pochodu úchylákov a homosexuálov“.

Zvrátený pohľad na život

„Práve vďaka ľuďom ako ste vy, ktorí ste sem prišli, budeme môcť ukázať ľuďom v Európe, že tu u nás na Slovensku nebudeme tolerovať žiadne snahy úchylákov a homosexuálov vnucovať nám svoj zvrátený pohľad na život,“ povedal účastníkom protestu.

Akciu opozičná strana ani nikto iný neohlásil Starému Mestu. Podľa Mišúna je cieľom zbieranie podpisov pod petíciu za vystúpenie Slovenska z Európskej únie a NATO, ktorú ĽSNS organizuje. „Na petíciu nepotrebujete ani žiadne špeciálne ohlásenie, ani povolenie,“ oznámil účastníkom protestu.

Mišún nevylúčil, že sa pokúsia protestovať proti Dúhovému Pride. „Možno ak sa ľudia spontánne rozhodnú blokovať týchto úchylákov homosexuálnych, možno sa niečo stane. Ja nemôžem garantovať nič,“ vysvetlil novinárom s tým, že v prvom rade však majú záujem využiť ústavou garantované práva a nikoho nechcú napádať.

Čítajte aj: Zažite víkend v znamení francúzskeho šansónu, spanilej jazdy kamiónov či dobrovoľníctva

Ilustračný obrázok

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie