Nina Táborská Rôzne

Leto v Medickej ponúkne divadlo aj cvičenia pod stromami. Program vás čaká aj počas nepriaznivého počasia

Tohtoročné leto v Medickej záhrade v Bratislave prinesie divadelné predstavenia i možnosť zacvičiť si jogu, tajči či originálnu pilakalajogu. Divadelné predstavenia budú v pondelok, k cvičeniu pod stromami sa záujemcovia môžu pripojiť v utorok a štvrtok o 10.00 a 17.00 h.

Ilustračný obrázok k článku Leto v Medickej ponúkne divadlo aj cvičenia pod stromami. Program vás čaká aj počas nepriaznivého počasia
Foto: Adriana Banásová / Zdroj: Dnes24.sk

„O divadelné predstavenia sa počas júlových pondelkov na základe minuloročného úspechu opäť postarajú divadlá z Moravy,“ informovala Lucie Doubravová zo Staromestského centra kultúry a vzdelávania. Diváci, najmä tí malí, sa v pondelok o 10.30 h môžu tešiť na tradičné rozprávky ako Princezná na hrášku, Princ Bajaja v kombinácii s kúzelníckymi trikmi alebo príbehom o psíkovi a mačičke.

Počas prvých troch júlových pondelkov sa divadlo bude hrať aj popoludní, o 16.00 h sa predstaví zoskupenie Kempelen Biomatic Orchestra so zdramatizovanou rozprávkou Bartók a drevený princ. „Poeticky rozprávkový príbeh o svetoznámom skladateľovi Bélovi Bartókovi, ktorého meno je spojené s Bratislavou, bude okrem slovenčiny uvedený aj v maďarčine a nemčine – jazykoch národov, ktoré v minulosti formovali tvár tohto mesta,“ ozrejmila Doubravová.

Cvičenie pod stromami budú viesť lektori počas celých prázdnin. „Podobne ako po minulé roky aj toto leto bude k dispozícii len obmedzený počet karimatiek na zapožičanie,“ upozornila Doubravová.

V prípade nepriaznivého počasia sa cvičenie ruší a divadelné predstavenia presúvajú do Staromestského centra kultúry a vzdelávania na Školskej 14.

Prečítajte si tiež: V Medickej záhrade sa otvára čitáreň. Pripravené je Čítanie v tráve, tvorivé dielne, či bábkové divadlá

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM