Rôzne Správy

Letná potravinová zbierka: Ľuďom bez domova chýbajú zásoby JEDLA, potrebujú vašu pomoc

Užitočné bude, ak donesiete napríklad cestoviny i instantné cestoviny, instantné jedlá, konzervované mäso, ale aj hotové konzervované jedlá ako guláš, kapustnicu či strukoviny.

Ilustračný obrázok k článku Letná potravinová zbierka: Ľuďom bez domova chýbajú zásoby JEDLA, potrebujú vašu pomoc
Foto: Katarína Winklerová / Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Nezisková organizácia Depaul Slovensko, ktorá sa v Bratislave venuje ľuďom bez domova, vyhlásila letnú potravinovú zbierku. Informuje o tom na sociálnej sieti.

Chýbajú potraviny

„Strava a voda patria k základným ľudským potrebám, preto ich celoročne poskytujeme ľuďom bez domova. Viaceré naše projekty v tomto období však hlásia nízke zásoby jedla,“ konštatuje organizácia.

V rámci materiálnej pomoci sú vítané viaceré trvanlivé potraviny.

Užitočné bude, ak donesiete napríklad cestoviny i instantné cestoviny, instantné jedlá, konzervované mäso, hotové konzervované jedlá ako guláš, kapustnicu či strukoviny, ale tiež vifonky, paštéty, ryby a tuniaky v konzerve, ryžu, olej, cibuľu, mlieko cukor či tavený syr. Doniesť je možné aj sladké a slané pochutiny, kávu či čaje.

Potraviny prevezme združenie v nocľahárni sv. Vincenta de Paul na Ivánskej ceste, a to denne od 8.00 do 18.00 h.

Po 18.00 h je pre kolegov náročné preberať dovezené produkty, nakoľko v tom čase začína naša plná prevádzka nocľahárne,“ podotýka organizácia.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM