Rôzne Správy

Lepšia orientácia pri ceste MHD: Na zastávkach postupne pribúdajú novinky

Označníky postupne pribúdajú na zastávkach MHD v celom meste a nejaký čas to ešte potrvá.

Ilustračný obrázok k článku Lepšia orientácia pri ceste MHD: Na zastávkach postupne pribúdajú novinky
5
Galéria
Zdroj: DPB, a. s.

Na zastávkach MHD v hlavnom meste pred pár rokmi pribudla novinka v podobe elektronických tabúľ, ktoré ukazujú odchody autobusov a tiež prinášajú informácie o mimoriadnych udalostiach v doprave. Na rad tiež prišli označníky zastávok, ktoré vymenia na mnohých miestach v meste.

Podrobnejšie informácie

Modernejší typ označníkov zastávok už dávnejšie pribudol na zmodernizovaných zastávkach električiek. Na označníku je zobrazený emblém so symbolmi vozidiel, ktoré na zastávke stoja a jeho súčasťou budú tiež doplnkové informácie a linkové tabuľky s číslom linky a cieľovou zastávkou.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) potvrdil redakcii Bratislava24, že plánuje postupne vymeniť všetky označníky za moderné. Hlavnými výhodami pre cestujúcich bude zobrazenie smerovania liniek na každej zastávke a umiestnenie cestovných poriadkoch vo vitrínach, kde budú odolnejšie voči poškodeniu.

Dôraz na dizajn

Označníky postupne pribúdajú na zastávkach MHD v celom meste a nejaký čas to ešte potrvá. „Nakoľko ide o veľký počet označníkov – 1 400, predpokladáme, že výmeny budú prebiehať aj v roku 2022,“ informuje DPB.

Dopravný podnik tiež vysvetľuje, že v súčasnosti kladie vysoké požiadavky najmä na dizajn a pri návrhu označníkov sa inšpiroval aj v okolitých metropolách.

Nové označníky cestujúcich zorientujú na zastávke vďaka písmenkovému označeniu, poskytnú aj informácie o smere jazdy linky. Novinkou je aj modulárny systém, ktorý umožňuje rýchlejšiu výmenu jednotlivých prvkov, ktoré sú na danom označníku.

„Modernizáciou prešli aj vitríny, ktoré majú kvalitnejšie a odolnejšie spracovanie. Vývesky tak budú trvácnejšie, čitateľnejšie a menej náchylné na prípadné poškodenie od vandalov,“ doplnil DPB.

Viac o doprave v Bratislave

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM