Komunálne voľby

Ľ. Kolková: V Devine chcem priebežne pokračovať v začatom

Kolková verí, že aktívnou spoluprácou s mestom sa podarí opraviť Devínsku cestu. A to tak, aby vznikla aj potrebná cyklotrasa prepájajúca Devín s Karlovou Vsou.

Ilustračný obrázok k článku Ľ. Kolková: V Devine chcem priebežne pokračovať v začatom
Zdroj: TASR

Devínu bude aj najbližšie štyri roky šéfovať doterajšia starostka Ľubica Kolková (nezávislá). Svoj post obhájila v sobotných (10. 11.) komunálnych voľbách, keď jej svoj hlas odovzdalo 61,27 percenta voličov. Vyplýva to z oficiálnych výsledkov volieb zverejnených na webovej stránke Štatistického úradu (ŠÚ) SR.

Spolupráca

„Chcem priebežne pokračovať v začatom. Dorobiť opravu materskej škôlky, ktorá nám rozšíri jej kapacitu, naďalej hľadať východisko z nútenej správy a urgentnú opravu si vyžadujú ďalšie dva objekty v našej správe,“ uviedla Kolková, ktorá na zatiaľ neformálne stretnutie pozvala novozvolených poslancov, aby si vypočula názor na spôsob práce pre Devín a jeho obyvateľov.

Zároveň chce zlepšiť informovanosť občanov a komunikáciu s nimi. „Aby sa v prípade ich záujmu vedeli zapájať do našich komunitných projektov,“ poznamenala Kolková. Verí tiež, že aktívnou spoluprácou s mestom sa podarí opraviť Devínsku cestu. A to tak, aby vznikla aj potrebná cyklotrasa prepájajúca Devín s Karlovou Vsou a zároveň by bola z tejto komunikácie vylúčená ťažká nákladná doprava.

Nové zastupiteľstvo

V novom sedemčlennom zastupiteľstve bude pomer medzi nezávislými poslancami a poslancami politických zoskupení takmer vyrovnaný. Traja z poslancov budú nezávislí, o jedného poslanca viac budú mať politické zoskupenia. Tie si zvyšné štyri poslanecké miesta rozdelili na polovicu. Dvaja budú reprezentovať dvojkoalíciu Progresívne Slovensko a Spolu – občianska demokracia a rovnako dvoch bude mať v miestnom parlamente šesťkoalícia SaS, OĽaNO, Sme rodina, KDH, Nova a Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska.

Miestne zastupiteľstvo sa obnoví viac ako spolovice. Poslanecký mandát obhájili traja doterajší poslanci, štyri nové tváre do radov poslancov pribudnú. Poslanecký zbor budú tvoriť štyria muži a tri ženy.

Záujmy mestskej časti bude v bratislavskom mestskom zastupiteľstve presadzovať pokračujúci miestny poslanec Rastislav Kunst, ktorý na tomto poste nahradí doterajšieho mestského poslanca Ignáca Koleka.

V Devíne si občania volili z dvoch kandidátok na starostu, siedmich kandidátov na miestnych poslancov a jedného kandidáta na mestského poslanca. Volebná účasť v Devíne bola 57,56 percenta.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM