Kultúra

Skvelá správa pre milovníkov kultúry: Bratislava bude mať nové divadlo!

Bratislavčanov čaká nový priestor pre divadelné či multižánrové predstavenia, koncerty, filmové premietania, prednášky, workshopy, diskusie či kurzy.

Ilustračný obrázok k článku Skvelá správa pre milovníkov kultúry: Bratislava bude mať nové divadlo!
7
Galéria

Milovníci divadla sa majú na čo tešiť! Divadlo Astorka Korzo '90 otvára v rámci 30. výročia divadla nový divadelný priestor Štúdio A2 – Nové župné divadlo ako poctu Divadlu na Korze.

Zázemie pre divadelníkov

Bratislavčanov čaká nový priestor pre divadelné či multižánrové predstavenia, hudobné koncerty, filmové premietania, prednášky, workshopy, diskusie, kurzy, rôzne formy divadelného vzdelávania, prezentácie kníh či hudobných noviniek a výstavy.

„Priestor bude slúžiť pre aktivity Divadla Astorka Korzo '90, ktoré sa svojím charakterom viac hodia do menšieho divadelného priestoru, ako je súčasné javisko divadla. Nadviaže tak na divadelné inscenácie v netypických priestoroch divadla ako je foyer a Trezor, kde vznikli v súčasnosti už kultové divadelné inscenácie Pred odchodom na odpočinok a Tichý dom,“ priblížila hovorkyňa BSK Lucia Forman.

A2 má zároveň pravidelne poskytovať priestor pre rezidenčné a hosťujúce aktivity mladých divadelníkov, združených v združeniach či novovzniknutých divadelných zoskupeniach bez vlastného divadelného zázemia.

Divadlo Astorka Korzo '90 aj v tomto podľa BSK nadviaže na tradíciu doterajšej spolupráce s mladými umelcami v Trezore. Nový priestor bude teda v budúcnosti využívaný na malé divadelné viac žánrové formy. Do nového divadelného priestoru sa zmestí 70 až 90 divákov.

Slávnostné otvorenie nového priestoru na Mickiewiczovej ulici odštartuje koncertom Szidi Tobias v stredu (26. 2.) o 19:00 hod.

Revízor v Astorke
7
Galéria
Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie