Krimi

Krádež v centre Bratislavy: Pohotovému svedkovi sa podarilo dostať zlodejky za mreže

Podľa informácií polície mala jedna zo žien pristúpiť k mužovi zozadu a z tašky prevesenej cez plece mu odcudziť peňaženku.

Ilustračný obrázok k článku Krádež v centre Bratislavy: Pohotovému svedkovi sa podarilo dostať zlodejky za mreže
Zdroj: Pixabay.com

Obvinenie z trestného činu krádeže spolupáchateľstvom si vyslúžila 54-ročná Severina a 17-ročná Jennifer z Chorvátska. Tie mali ešte v sobotu (23. 11.) popoludní ukradnúť mužovi stojacemu pri priechode pre chodcov na Rázusovom nábreží v Bratislave peňaženku. Chytiť sa ich podarilo vďaka pohotovej reakcii svedka. Informoval o tom bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

Pohotový svedok

Podľa doterajších informácií polície mala jedna zo žien pristúpiť k mužovi zozadu a z tašky prevesenej cez plece mu odcudziť peňaženku. Druhá zo žien mala vytvárať tzv. vizuálnu clonu.

„Svedok tohto konania, ktorý sedel v motorovom vozidle pred týmto priechodom, však nezostal ľahostajný. Z vozidla vystúpil, obe ženy na mieste zadržal a privolal policajnú hliadku,“ priblížil Szeiff s tým, že udalosť sa rieši v tzv. „super rýchlom“ konaní.

Polícia v tejto súvislosti podotýka, že pri každom páchaní protiprávneho konania je rýchla a bezodkladná reakcia občanov pre políciu veľkým prínosom. Pravdepodobnosť zadržania páchateľa a objasnenia skutku je totiž vyššia, ako v prípadoch, keď sa udalosti oznamujú s väčším časovým odstupom.

Ilustračné foto

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie