KAW Rôzne

FOTO: Neďaleko Bratislavy vyrastá netradičné korzo. Prevedie vás ponad vodnú hladinu

Súčasťou zaujímavého projektu korza v Zálesí bude mólo, prírodný amfiteáter, či prevádzková budova ako zázemie pre vodákov.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Neďaleko Bratislavy vyrastá netradičné korzo. Prevedie vás ponad vodnú hladinu
7
Galéria

Čo poviete na príjemnú prechádzku v lone prírody? A nie hocijakú! Pár kilometrov za Bratislavou – v obci Zálesie vyrastá netradičné korzo. Prevedie vás ponad Malý Dunaj a ponúkne výhľady na okolitú prírodu.

Chodník ponad vodu

Zanesená zátoka a skládka odpadu sa postupne mení na miesto pre trávenie voľného času v autentickej prírode Malého Dunaja. Súčasťou zaujímavého projektu korza v Zálesí bude mólo, prírodný amfiteáter, či prevádzková budova ako zázemie pre vodákov.

Stavba sa začala už v roku 2014, odkedy postupne vznikla rozhľadňa Záleský maják, multifunkčné altánky, ale aj „zastávka s rozumom“.

V prednej časti revitalizovaného územia dokončili výkopové práce, ktoré sú prípravou pre amfiteáter. „Tento rok Korzo Zálesie obohatí aj 115 metrov dlhé mólo ponad zátoku, ktoré umožní prepojenie obce peším aj cyklistickým chodníkom s Malinovom a Mostom pri Bratislave,“ popisujú postup prác autori myšlienky korza na sociálnej sieti.

Vodákom v blízkej dobe pribudne aj možnosť vylodenia a občerstvenia, domáci zas získajú prístavisko pre kotvenie lodiek.

Obec Zálesie po revitalizácii celého ľavostranného nábrežia Malého Dunaja získať výnimočnú atraktivitu v rámci regiónu podunajskej oblasti. Projekt, ktorý bude stáť 280-tisíc eur, je financovaný z fondov Európskej únie a implementovaný v rámci progamu cezhraničnej spolupráce Interreg medzi Slovenskou republikou a Maďarskom. Dokončený by mal byť v treťom kvartáli tohto roka.

Korzo Zálesie
7
Galéria

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie