Martin Zvolensky Hokej

Konrád na nulu

Hokejový kolotoč sa rozkrútil a dnes pokračovali extraligové boje už 6.kolom. Belasí cestovali do Trenčína po presvedčivom víťazstve na domácom ľade s Martinom a vojaci chceli pred vlastným publikom bodovať naplno, čo sľubovalo zaujímavý zápas.

Pavel Hynek mal v Trenčíne k dispozícii Kántora a Kuľhu, ale nemohol ešte počítať so zraneným Turunenom. Stretnutie začalo z oboch strán v rýchlom tempe a už v 5. min hostia využili presilovú hru zásluhou Vaica. Domáci mali v prvej tretine výhodu presilovky štyrikrát, ale bez gólového efektu. V druhej tretine sa v obojstranne rýchlej a bojovnej hre pokračovalo. Slovan opäť využil výhodu presilovej hry, keď na trestnej lavici sedeli domáci Kollár s Pardavým a Frühauf strelil druhý gól hostí. Hostia v tretej tretine kontrolovali vývoj zápasu a niekoľkokrát ich podržal brankár Konrád a pripísal si druhé čisté konto v prebiehajúcej se­zóne

Dukla Trenčín – Slovan Bratislava 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Góly: 5. Vaic, 28. Frühauf Dukla Trenčín: Hiadlovský – Lintner, Hruška, Hlavačka, Trefný, Turoň, Chovan – Pardavý, Kollár, Melichárek – Paroulek, Vala, Koložváry – Tybor, T. Klíma, Jánoš – L. Klíma, Kopecký, Filo
Slovan Bratislava: Konrád – Bohunický, Kováčik, Frühauf, Kantor, Štajnoch, Jendek, Janík, Sloboda – Kuľha, Hujsa, Demel – Vaic, Lipiansky, Rich. Huna – Rob. Huna, Kapuš, Nedorost – Skokan, Hudáček, Bakoš

Dušan Gregor, tréner Trenčína: „Keď nedáme gól nemôžeme zvíťaziť.“
Pavel Hynek , tréner Slovana: „Teší nás víťazstvo. Keby sme za stavu 0:2 zvýšili boli by sme v ďalšom priebehu zápasu kľudnejší, ale podržal nás brankár Konrád.“ Zdroj:TASR