Aktualizované Rôzne Správy

Koniec dlhému postávaniu na zastávke: Z prechádzky či posedenia v meste budete doma rýchlejšie

Intervaly niektorých liniek v Bratislave sa od posledného májového týždňa upravia.

Ilustračný obrázok k článku Koniec dlhému postávaniu na zastávke: Z prechádzky či posedenia v meste budete doma rýchlejšie
Zdroj: DPB, a. s.

Z mesta sa domov dostanete rýchlejšie. Bratislavský dopravný podnik (DPB) od budúceho týždňa upraví počas víkendov večerný interval niektorých liniek. DPB o tom informuje na sociálnej sieti.

Rýchlejšie domov

Ide o linky 1, 3, 4 a 9, ktorých odchody zo zastávok sa zmenia z 15 minútového intervalu na 10 minútový. Platiť to bude od 21:00 hod. do ukončenia dennej premávky.

Ak využívate linku číslo 95, ktorá premáva v Petržalke, je to dobrá správa aj pre vás. DPB totiž zároveň zosúladí jej interval s električkami. Ak sa teda doveziete za Starý most, na Farského ulicu linkou číslo 3, na 95-ku by ste už nemali dlho čakať.

Ako uvádza portál Imhd, po ukončení opravy trate na Americkom námestí, od pondelka (31. 5.), bude linka 3 opäť premávať priamo cez Americké námestie a dočasná trasa cez Vazovovu ulicu sa zruší. „Rovnako sa zruší aj zastavovanie linky 9 na zastávke Vazovova, prestup medzi linkami 3 a 9 bude opäť možný v uzle Blumentál,“ informuje Imhd.

Viac o doprave v Bratislave

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM